Kocaeli'de şerit ihlali yapan 14 sürücüye ceza

Koronavirüs risk haritasında turuncu renkten kırmızı renge dönen ve “çok yüksek riskli iller” arasına giren Kocaeli’de denetimler sıklaştırıldı.

DUBALARI AŞAN OTOBÜS, PEŞİNDEKİ SÜRÜCÜLERİ DE YAKTI

İzmit ilçesi D-100 karayolu İstanbul istikametinde kurulan denetim noktasında polis ekiplerince dubalarla daraltılan yola giren bir otobüs ise diğer sürücülerin cezalandırılmasına sebep oldu.

Kocaeli'de şerit ihlali yapan 14 sürücüye ceza

14 SÜRÜCÜYE 144 LİRA CEZA UYGULANDI

Yol daraltması için kurulan dubaları aşarak yola devam eden otobüsün peşine takılarak yola devam eden 14 sürücü, polis noktasında durdurulunca ihlal yaptıklarının farkına vardı. Polis ekiplerinin denetim noktasında yolun kontrol ve güvenliğini sağlamak, trafiği tek şeride düşürmek amacıyla yerleştirdiği dubaları aşan ve kapalı şeride giren 14 sürücüye 144’er lira idari para cezası uygulandı.

Kocaeli'de şerit ihlali yapan 14 sürücüye ceza VİDEO

Kocaeli'de şerit ihlali yapan 14 sürücüye ceza

"BİRİNCİ VE İKİNCİ SIRADA DUBA YOK"

Ceza yediği sırada dubaların orada olmadığını iddia eden Berat Şensözlü isimli sürücü, “Bursa’dan İzmit’e girdik, İzmit’ten İstanbul yoluna gidiyoruz, kontrol var haklı, hiçbir sıkıntı yok kontrolde. Fakat birinci sırada ve ikinci sırada duba yok. Ben buranın özel olarak ayrılmış olduğunu düşünerek hemen ikinci sıraya geçtim ve kontrole girdiğimi düşündüm. Yaklaşık da 20-30 tane araba var, bütün arabalar da bekliyor. Şimdi kontrol için bekliyorum, ben neyi ihlal etmiş olabilirim? Bütün araçlarla birlikte bekliyorum. Dolayısıyla ilk önce şaşırdım, sonra ehliyetimi aldılar. O sırada bekleyen yaklaşık 20-30 arabaya da ceza kesilmiş oldu. Cezamızı aldık, CİMER’e de şikayetimizi yapacağız” dedi.

Kocaeli'de şerit ihlali yapan 14 sürücüye ceza

"10 TANE ARAÇ PEŞİ SIRA GELDİ, BİZ NE BİLELİM"

Önündeki araçlar sebebiyle şeridin kapalı olduğunu anlayamadığını belirten Doğuş Demirkuş isimli vatandaş ise, “Arabayla geliyordum. Şantiyeden geldim. Yol 3 şeritli 2 şeride düşüyor, önümüzdeki otobüs de direkt ikinci şeritten geliyordu, önümüzde de 10 tane araç var, peşi sıra geliyor. Biz de hep birlikte geldik, polis ikinci noktada bizi durdurdu. İzin belgemiz var, ehliyetimiz var, hepsi var. Dedi ki dubalardan bu tarafa geçtiğiniz için ceza yazdık. Biz de durumu anlamadık, yani önümüzde 10 tane araç var, 10 tane araç peşi sıra geldi. Biz ne bilelim yani tek ben girsem anlayacağım, diyeceğim ki yasak yol ama 3 şeritli yol teke düşürülmüş, ikinci şeridinde de tamamı ile otobüsün arkasına takılan 15 tane araçla birlikte geldik, kontrol noktasında cezai işlem uygulandı bize. Bunu da anlamış değilim yani” diye konuştu.

Kocaeli'de şerit ihlali yapan 14 sürücüye ceza

Kocaeli'de şerit ihlali yapan 14 sürücüye ceza