Euro
9.7029
0.06%
Dolar
8.1038
-0.02%
Altın
454.86
-0.01%
Borsa
1.378
0.18%
Bitcoin
511.953
4.02%
10ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 10 C

  Kocaeli'de Somalili kız öğrenciler kayıp

  Diyanet İşleri Başkanlığı himayesinde, İmam Hatip Lisesi'nde okuyan iki kız öğrenciden bir haftadır haber alınamıyor.
  • 12.04.2013 - 19:31
  Kocaeli'de Somalili kız öğrenciler kayıp

  Kocaeli de Somalili kız öğrenciler kayıp #1

  Diyanet İşleri Başkanlığı himayesinde geçen yıl Eylül ayında Türkiye'ye getirilen, Somalili öğrencilerden ikisi kayıp.

  Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'ndeki yatılı Kuran kursunun yurduna kalan ve İmam Hatip Lisesi'nde okuyan kızlardan bir haftadır haber alınamıyor. Her yerde aranan Somalili kızların en son İstanbul'a sefer düzenleyen bir otobüs firmasından bilet aldıkları ortaya çıktı.

  "ÇARŞIYA GİDİYORUZ"

  Eğitim masrafları Diyanet Vakfı tarafından karşılanan ve yaşları 14 ile 19 arasında değişen, Türkçe'yi artık iyi konuşabilen Somalili genç kızlardan ikisi, iddialara göre 6 Nisan Cumartesi günü öğle saatlerinde "Çarşıya gidiyoruz" diyerek yurttan ayrıldıktan sonra ortadan kayboldu.

  1 HAFTADAN BERİ ARANIYORLAR

  Kimlikleri açıklanmayan genç kızlar akşam yurda dönmeyince polise bilgi verildi. Yapılan incelemeler sonucunda iki kız öğrencinin bir otobüs firmasından İstanbul'a bilet aldıkları anlaşıldı. Ancak bugüne kadar yapılan araştırmalarda İstanbul'da da izlerine rastlanamadı.

  Kızların İstanbul'da mı oldukları, yoksa yurt dışına mı çıktıkları bilinmiyor. Kocaeli polisinin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile ortak bir çalışmanın içine girerek Somalili 2 öğrencinin bulunması için yoğun çaba harcadıkları öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir