Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
766.906
-1.84%
12ºC
İstanbul
Yağmur 12 C

  Kocaeli’de yaşlı adam evlenmek için ilan astırdı

  78 yaşındaki adam, ölen iki eşinin ardından üçüncü evliliğini yapabilmek için otobüs duraklarını ve elektrik direklerini ilanlarla donattı.
  • İHA
  • 25.09.2020 - 08:46
  Kocaeli’de yaşlı adam evlenmek için ilan astırdı

  Kocaeli’nin Gölcük ilçesi Piyalepaşa Mahallesi'nde yaşayan ve aslen Erzurum İspirli olan 78 yaşındaki Mahir Kurt, ölen iki eşinin ardından yalnız kalınca üçüncü evliliğini yapabilmek için harekete geçti.

  İlk eşiyle 29 sene, ikinci eşiyle ise 34 sene evli kalan Kurt, ölen eşlerinin ardından 3’üncü evliliğini yapmak için kendine uygun bir eş bulma amacıyla hazırladığı ilanları, duraklara ve elektrik direklerine astırdı.

  Uzun yıllar yurt dışında çalıştıktan sonra emekliye ayrıldığını ve ekonomik olarak varlıklı olduğunu dile getiren Kurt, evleneceği kişide aradığı kriterleri de sıraladı.

  Kocaeli’de yaşlı adam evlenmek için ilan astırdı  #1

  “ÜÇÜNCÜ HANIMI ALACAĞIM”

  Astığı ilanlara dönüş beklediğini söyleyen Kurt, “Yeni hanım almak istiyorum. Allah’ın emriyle, peygamberimizin sünnetiyle ben kendime bir arkadaş arıyorum. Mal varlığım var. 4 tane dairem var. Birinde kendim oturuyorum, ötekiler kirada. Emekliyim, 2 bin 300 lira para alıyorum. Kimseyi dolandırmadım, yalan söylemedim, kandırmadım, herkese iyi davrandım. Üçüncü hanımı alacağım.” dedi.

  Kocaeli’de yaşlı adam evlenmek için ilan astırdı  #2

  50 YAŞININ ALTINDA VE KAPALI BİR EŞ ARIYOR

  Uzun yıllar yurt dışında vasıflı işçi olarak çalıştığını söyleyen Kurt, “Benim 8 tane çocuğum var. Birinci hanımdan 6 çocuk, ikinci hanımdan ise 2 çocuğum var. Toplam 8 çocuk. İlk hanımla 29 sene evli kaldım vefat etti. İkincisiyle hanımla da 34 sene kaldım. O da kalp krizinden vefat etti. Şimdi de evlenmek istiyorum. Ama 50 yaşından aşağıya olması lazım alacak olduğum kadın.” diye konuştu.

  Kocaeli’de yaşlı adam evlenmek için ilan astırdı  #3

  “NE İSTİYORSA ALIRIM, YEDİRİRİM”

  Evlenecek olduğu kişiden bir şey talep etmediğini belirten Kurt, “O bana bakacak, ben de ona bakacağım. Burada karşımda Kur-an kursu var, kursa da kaydedeceğim burada okuyacak. Tabii kapalı hanım olacak. Bankada paralarım var, para sıkıntım yok. Kiralarım geliyor. Maaşım ona kalacak ölürsem. 2 bin lira maaşım ona kalacak. Ne istiyor daha. Bundan iyisi, ne istiyorsa alırım, yediririm. Evde her şey var. Ama 50’den aşağıya olacak. İhtiyar kadını ne yapayım? Çocuklarım da razı.” şeklinde konuştu.

  Kocaeli’de yaşlı adam evlenmek için ilan astırdı  #4

  “BABAMIZA DESTEKÇİYİZ BU KONUDA”

  Babalarının evlenme isteğine destek verdiklerini söyleyen ve ailenin en küçük çocuğu olan Hüseyin Kurt ise “Biz 8 kardeşiz. Annem vefat ettikten sonra babam evlenmek istediğini bize söyledi. Biz de kardeşler olarak toplandık. Bunun bir beis olmayacağını düşündük. Babamıza destekçiyiz bu konuda. Evlenmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Kocaeli’de yaşlı adam evlenmek için ilan astırdı  #5

  Kocaeli’de yaşlı adam evlenmek için ilan astırdı  #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir