Petrol
99.19
-0.41%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
431.483
-1.54%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü

  Bakdhuna bölgesine gelen Myanmar ordusu tarafından, 6 çocuğu ve eşi yakılarak öldürülen Arakanlı kadın karnındaki çocuğu için dua ediyor.
  • DHA
  • 15.09.2017 - 14:34
  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü

  Bangladeş’in Shehpori bölgesinin hemen karşısındaki Bakdhuna bölgesinden dağlarda yürüyerek, daha sonra da nehri geçmek zorunda kalan kadın göz yaşları içerisinde 6 çocuğunu ve eşini nasıl kaybettiğini anlattı.

  Bir gece ansızın Myanmar ordusunun ve Budistlerin 200 bin nüfuslu Bakdhuna bölgesine geldiklerini, bütün evlerin ateşe verildiğini, 6 çocuğunun ve eşinin de aynı evde yanarak hayatını kaybettiğini söyledi.

  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü #1

  "YANMIŞ CENAZELERİNİ BİLE GÖREMEDİM"

  Arakanlı kadın,  “Çocuklarımdan ancak gördüğünüz üçünü kurtarabildim. Bu tarafa geçmek ile geçmemek arasında ne yapacağımı bilemedim. Çocuklarımın ve eşimin yanık cenazelerini bile göremeden birçok komşum ile birlikte dağlara sığındık. Günlerce dağlarda aç susuz Bangladeş’e geçmek için gördüğünüz gibi ayaklarımızda ayakkabı bile olmadan yürümeye ve canlarımızı kurtarmaya çalıştık."

  Kadın, çaresiz halde kendileri gibi evlerini terk etmek zorunda kalan Arakan Müslümanları ile Bangladeş’e sığınmalarını ve ailesinin diğer kalan üyelerini kaybettiğini ağlayarak anlattı.

  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü #2

  KARNINDAKİ ÇOCUĞUN YAŞAMASI İÇİN DUA EDİYOR

  Myanmar'dan Bangladeş'e geçebilmek için günlerce tekne beklediklerini de anlatan Müslüman kadın, ilk etapta bir şeyler yemek ve çocuklarına da yedirmek istediğini söyledi. Karnındaki çocuğunu da yaşaması için Allah'a dua ettiğini anlattı.

  Bangladeş tarafına geçen on binlerce insan eğer bulabilirlerse bir çadıra sığınıyorlar. Yoksa açık arazide yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü #3

  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü #4

  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü #5

  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü #6

  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü #7

  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü #8

  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü #9

  Kocası ve çocukları yakılarak öldürüldü #10


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir