Euro
15.3320
0.10%
Dolar
13.5376
0.06%
Altın
789.0220
-0.06%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
580.679
1.18%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Komünist belediyeden Hopa'ya 2 TIR yardım

  Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, Hopa'daki zarar gören vatandaşlara iki TIR yardım malzemesi gönderdi
  • 29.08.2015 - 14:16
  Komünist belediyeden Hopa'ya 2 TIR yardım

  Türkiye Komünist Partili (TKP) Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, Hopa 'da yaşanan sel felaketinde zarar gören vatandaşlara iki TIR yardım malzemesi gönderdi. Yardım TIR'larıyla Hopa 'ya giden Maçoğlu, beraberinde yoksullar için 500 kilo nohut da götürdü.

  Komünist belediyeden Hopa ya 2 TIR yardım #1

  2 TIR YARDIM TOPLANDI

  Artvin 'in Hopa ilçesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle harekete geçen Ovacık Belediyesi, Mazgirt Belediyesi ve Munzur Su, zarar gören vatandaşlar için bir araya gelerek yardım çalışması başlattı. Sel felaketinde zarar gören vatandaşlara yardım etmek isteyen iki ilçe Belediye Başkanı ve Munzur Su 2 TIR yardım topladı. İçinde kuru gıda malzemesi ve su bulunan yardımlar TKP'li Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu'nun da katılımıyla yola çıkarıldı.

  Komünist belediyeden Hopa ya 2 TIR yardım #2

  Ovacık ilçesinde kısa bir zaman önce organik tarım başlatan ve ilk nohut hasadını gerçekleştiren Belediye Başkanı Maçoğlu, hasatta yoksullar için ayırdığı nohuttan 500 kiloyu Hopa ilçesinde sel felaketinde zarar gören vatandaşlara gönderdi. Tunceli’den iki yardım TIR’ı ile yola çıkan Belediye Başkanı Maçoğlu, Hopa ilçesinde yapacakları incelemeden sonra vatandaşların ihtiyaçlarını belirleyip yardımları sürdüreceklerini söyledi.

  YARDIMLAR SÜRECEK

  Doğal felakette Hopa’da vatandaşların zarar gördüklerini, belediye olarak imkanları dahilinde Hopa halkının yanında olacaklarını kaydeden Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, “Mazgirt Belediyesi, Ovacık Belediyesi ve Munzur Su ile bir araya getirdiğimiz iki TIR yardımı selde mağdur olan vatandaşlarımıza ulaştırmak için yola çıkaracağız. Bu kötü günde Hopa halkının yanında olmak istiyoruz. Hopa’da vatandaşlarımıza yardımları ulaştırdıktan sonra ihtiyaçlarını belirleyip tekrar yardımları sürdürmek istiyoruz.” dedi.

  Tunceli Belediyesi de Hopa’da sel felaketinden zarar gören vatandaşlar için bir TIR yardımı yola çıkardı.


  Görüş Bildir