Petrol
113.39
2.17%
Euro
17.5654
0.22%
Dolar
16.66
0.81%
Altın
976.11
0.75%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
348.802
0.59%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C
  Komutan Ulu Cami'den teröristlere seslendi: Teslim olun

  Komutan Ulu Cami'den teröristlere seslendi: Teslim olun

  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir komutan, tarihi Ulu Cami'nin hoparlöründen PKK'lılara teslim olun çağrısı yaptı.
  • Ajanslar
  • 21.01.2016 - 16:23

  Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesinde operasyonlarda görevli bir komutan, ilçede hendek ve barikat kazarak terör faaliyetlerine katılan PKK'lılara tarihi Ulu Cami'nin hoparlöründen seslendi.

  "YAŞAMAK İÇİN TESLİM OLUN"

  PKK'lılara teslim olun çağrısı yapan komutan "Yaşamak için teslim olun. Bu topraklarda beraber kardeşçe ve barış içinde yaşamak için teslim olun" dedi.

  Komutan Ulu Cami'den teröristlere seslendi: Teslim olun VİDEO

  Komutan Ulu Cami den teröristlere seslendi: Teslim olun #1

  HENDEK, BARİKAT VE EYP'LER TEMİZLENİYOR

  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, güvenlik kuvvetleri teröristlerden temizledikleri bölgelerde iş makineleri ile hendek ve barikatları kapatıp, patlayıcıları kontrollü olarak imha ediyor.

  Teröristlerin yoğunlukta bulunduğu Sur ilçesi Hasırlı mahallesi Yıkıkkaya Sokak güvenlik kuvvetleri tarafından tamamen temizlendi. Teröristler tarafından açılan hendek ve barikatlar tek tek kapatılırken, bölgede tespit edilen el yapımı patlayıcılar imha ediliyor. Asker ve polis tarafından kontrolün sağlandığı bölgeye götürülen iş makineleri ile hendek ve barikatlar temizleniyor.

  Karayolları ve Devlet Su İşleri bünyesindeki iş makineleri asker ve polis gözetiminde bölgeye götürülerek kazılan hendek kapatıldı, barikatlar tek tek kaldırıldı. İş makineleri çalışırken Polis Özel Harekat ve Jandarma Özel Harekat timleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. İş makineleri ile hendek ve barikatlar temizlenirken, teröristler tarafından bölgeye döşenen EYP'ler tek tek bulunup imha ediliyor. Bir yandan teröristlerin geride bıraktığını temizleyen asker ve polis, diğer yandan bölgede operasyonlarını sürdürüyor. İş makineleri hendek ve barikatları kazdığı sırada silah sesleri yoğun bir şekilde duyulmaya devam ediyor.

  Komutan Ulu Cami den teröristlere seslendi: Teslim olun #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir