Dolar
7.2101
0.0763%
Euro
8.4763
-0.0754%
Altın
1912.17
0.0073%
Borsa
1110.05
3.2105%
G. Altın
442.391
-0.0898%
Bitcoin
81685.96
0.2829%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Konyaaltı Sahili’nde localarını vermek istemediler

  Kıyı kanuna aykırı olduğu belirtilen yapıların kaldırılması için Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ihtarın 3 günlük süresi dolunca zabıta bölgeye geldi. Bu sırada arbede yaşandı.
  • DHA
  • 07.07.2020 - 12:47
  • Güncelleme : 07.07.2020 - 12:47
  Konyaaltı Sahili’nde localarını vermek istemediler

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde, 33 işletmede kıyı kanununa ve mavi bayrak esaslarına aykırı olduğu öne sürülen loca ve yürüyüş yollarındaki yapıların kaldırılması için 3 gün önce işletme sahiplerine ihtarda bulunuldu.

  Dolan 3 günlük sürenin ardından bu sabah sahile gelen belediye yetkilileri ve polis ekipleri, işletmelerde bulunan locaları kaldırmak için çalışmalara başladı.

  LOCALARIN ÜZERİNE ÇIKARAK, GÖTÜRÜLMESİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR

  Bu sırada işletme çalışanları locaların üzerlerine çıkarak, taşınmasına engel olmak istedi. Kaldırılan bir loca da işletme çalışanları tarafından taşınarak kaldırıldığı yere geri getirildi. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği görüşmeler sırasında işletme sahipleri kanuna aykırı bir durum olmadığını söyleyerek, karardan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Bazı işletme sahipleri de pandemi nedeniyle işlerinin kötü olduğunu, bu gibi durumlarda iş yapmalarının önüne geçildiğini belirtti.

  Konyaaltı Sahili’nde localarını vermek istemediler #1

  ZABITA VE İŞLETME ÇALIŞANLARI TARTIŞTI

  Gerginliğin büyümesi üzerine locaları kaldırmaya çalışan belediye zabıtaları ile işletme çalışanları arasında itişme ve sözlü tartışmalar yaşandı. Bu sırada çevik kuvvet ekipleri de olaya müdahale etmek için hazır bekledi. Sahilde denize giren ve güneşlenen vatandaşlar da tartışmanın büyümesi üzerine bölgeden ayrıldı. Belediye görevlileri ise zabıta aracından, verilen sürenin dolduğunu ve 5 dakika içerisinde locaların kaldırılması gerektiğini aksi taktirde müdahale edilerek kaldırılacağı yönünde uyarıda bulundu. İşletme sahipleri ise anonsa alkışlayarak tepki verdi.

  Konyaaltı Sahili’nde localarını vermek istemediler #2

  BAZI LOCALAR KALDIRILDI

  Yapılan görüşmeler sonrasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek ile gün içerisinde görüşmek için randevu alan işletme sahipleri locaları kaldırmaya başladı. Bazı localar işletmelerin arkasına kaldırılırken, bazıları da belediye görevlileri tarafından tutanak tutularak kaldırıldı.

  Konyaaltı Sahili’nde localarını vermek istemediler #3

  BELEDİYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞECEKLER

  Büyükşehir Belediyesi ile ortak noktada buluşamadıkları bazı noktalar olduğunu ancak anlaşmaya vardıklarını söyleyen Konyaaltı Plaj ve Kafe İşletmeleri İş İnsanları Derneği Başkanı Orhan Özer, “Belediye ile yaptığımız ikili görüşmeye istinaden localarımızın işletme arkalarında toplanması, işgale konu olacak diğer tüm alet, edevatlarımızın kendi sınırlarımız içerisinde çekilmesi ve buna müdahale edilmemesi üzerine anlaştık. Belediye başkanımızla bir görüşmemiz var. Hepimiz ciddi istihdam sağlıyoruz. Burada yaklaşık 4 bin kişi çalışıyor. Belediye bazı şeyleri anlayışla karşıladı. Biz de iyi niyet göstergesi olarak 2 locamızı verdik ancak geri getirecekler. Onlar da bizim burada daha iyi hizmet edebilmemiz için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.” dedi.

  Konyaaltı Sahili’nde localarını vermek istemediler #4

  Konyaaltı Sahili’nde localarını vermek istemediler #5

  Konyaaltı Sahili’nde localarını vermek istemediler #6

  Konyaaltı Sahili’nde localarını vermek istemediler #7

  Konyaaltı Sahili’nde localarını vermek istemediler #8

  Görüş Bildir