Petrol
94.36
-0.32%
Euro
18.2516
0.06%
Dolar
17.9129
0.00%
Altın
1.022
-0.07%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
417.039
1.03%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Konya'da öğrenciler gıda zehirlenmesi geçirdi

  Konya'nın Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde 150 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.
  • AA
  • 20.09.2016 - 22:26
  Konya'da öğrenciler gıda zehirlenmesi geçirdi

  Konya da öğrenciler gıda zehirlenmesi geçirdi #1

  Ereğli'de bulunan Gülbahçe İMKB Pansiyonlu İmam Hatip Ortaokulu ve Halkapınar ilçesi Atatürk İlkokulu, Arif Arık Lisesi, Çakıllar İlkokulu, Çakıllar İmam Hatip Ortaokulundaki çok sayıda öğrenci, okullarına özel bir yemek firmasından gelen öğle yemeğini yedikten sonra fenalaştı.

  AKŞAM ÜZERİ HASTANEYE KOŞTULAR

  Fenalaşan öğrencilerden 150'si akşam üzeri gıda zehirlenmesi şüphesiyle Ereğli Devlet Hastanesi acil servisinde tedavi altına alındı.Öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.Öğrencilerin yemekte mercimek çorbası, pilav üstü tavuk yedikleri ve meyve suyu içtikleri öğrenildi.

  BELEDİYE BAŞKANI ÖĞRENCİLERİN SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ BİLGİ ALDI

  Olayın duyulmasından sonra Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, Ereğli Emniyet Müdürü Hakan Uzun ile Halkapınar Belediye Başkanı Fahri Vardar hastanede öğrencileri ziyaret ederek yetkililerden öğrencilerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

  YEMEK ŞİRKETİNİN SAHİBİ ARAŞTIRMA İÇİN NUMUNE ALINDIĞINI SÖYLEDİ

  Yemek şirketinin sahibi Evren Nas ise yemek fabrikasında tüm denetimlerin günlük yapıldığını belirterek, "Sağlık Bakanlığı yetkilileri, bugünkü yemeklerden numune aldı. Sonuçlar 1 hafta içinde ortaya çıkacak. Şu anda ben de farklı bir şey söyleyemiyorum." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir