Euro
9.3924
0.44%
Dolar
7.8418
0.36%
Altın
450.33
0.17%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
142.700
2.78%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Konya'da panik yaratan balıklar

  Gizemli balıkları dualı diye avlamıyorlar..
  • 13.12.2012 - 14:25
  Konya'da panik yaratan balıklar

  Konya da panik yaratan balıklar #1

  Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Mutlu beldesinde bulunan balıklı pınarda yaşam süren ve türü henüz uzmanlar tarafından da ortaya çıkarılamayan balıklar, hala gizemini koruyor. Balıkları Şanlıurfa ilindeki balıklı gölde bulunanlara benzetip dualı olduklarına inanan yöre halkı ise bunları kesinlikle tutup yemiyor.

  AKADEMİSYENLER ÇALIŞIYOR

  Mutlu Belde Belediye Başkanı Mustafa Kemal Ateş, yaptığı açıklamada, Hüyük ilçesinin son dönemde simgesi haline gelen Mutlu Balıklı Pınarı'nda bulunan balıkların uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara rağmen türünün ortaya konulamadığını bildirdi. Balıklı Pınar'da bulunan havuzlarda yaşam süren balıkların uzmanlar tarafından araştırma ve inceleme konusu yapıldığını belirten Ateş, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Su Ürünleri ve Selçuk Üniversitesi'nden bölgeye gelen akademisyenlerin söz konusu balıklarla ilgili çalışma yürüttüklerini söyledi.

  BALIKLARIN TÜRÜ BİLİNMİYOR

  MTA'dan gelen uzmanların da suyla ilgili incelemesinin söz konusu olduğunu belirten Ateş, "Ancak, yapılan araştırma ve incelemelere rağmen bu balıkların türünün ne olduğu konusunda herhangi bir bilgi elimize ulaşmadı" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir