Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.313
0.15%
25ºC
İstanbul
Bulutlu 25 C

  Konya'nın komşu illerle bağlantısı kesildi

  Konya'yı çevre illere bağlayan karayolları yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. İl genelinde eğitime 1 gün ara verildi.
  • 20.02.2015 - 09:30
  Konya'nın komşu illerle bağlantısı kesildi

  vergi.jpg

  Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı Konya'da hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 1.5 metreye ulaştı. Valilik tarafından il genelinde ilk ve orta dereceli okullar, 20 Şubat Perşembe günü tatil edildi.

  Kenti, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aksaray ve Isparta'ya bağlayan karayolları yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. Polis, kent çıkışında önlem alıp, araçların geçişine izin vermedi. Bazı sürücüler ise ısrarla yoluna devam etmek istedi. Polis, sürücüleri güçlükle ikna edip geri dönmelerini sağladı. Buzlanma nedeniyle karayollarında özellikte TIR olmak üzere çok sayıda araç devrildi.

  TIR ŞOFÖRLERİ YOLDA KALDI

  Konya-Afyonkarahisar karayolunun kapalı olması nedeniyle kent çıkışında beklemek zorunda kalan TIR şoförleri yaklaşık 4 buçuk saattir beklediklerini belirtti. Tuzlama çalışmasının yapılmadığını öne süren ve bu duruma tepki gösteren şoförler, "Aç susuz, buralarda kaldık. Tuzlama çalışması yapılmadığı için araçlarımız da seyir halinde iken kayıp kontrolden çıkıyor. Karayolları biraz çalışmaya önem vermiyor. Nasıl olsa kamyoncu milleti veya yolculuk sırasında olan insanlar çaresiz bekleyecek diyorlar. Başvurduğumuz yerlerden olumlu cevap gelmiyor. O yüzden bekliyoruz" dedi.

  Konya nın komşu illerle bağlantısı kesildi #2

  "BU YOLLAR 3 GÜN AÇILMAYACAK"

  'Erzağınız var mı?' sorusuna ise şoförler, "Aç kalmamız bizim için sıkıntı değil. Biz zaten hep açız. Önemli olan kamyoncunun yürümesi önemlidir. Sabaha kadar araçlar böyle durursa elektrik sistemleri ve mazotları donar. Bizim için daha büyük hasarlara neden olur. Yürümemiz, durmamızdan daha önemli. Bizden alınan paralar tuza bile dönmüyor. Şu anda Türkiye'de en ucuz tuz, o da bizden esirgeniyor. Allah'tan revamı onlar sıcacık evlerinde otururken, biz burada fırtınada, rüzgarda ekmeğimizin peşindeyiz. Ona da müsaade etmiyorlar. Bu yollar 3 gün açılmayacak, araçlar burada yatacak" diye cevap verdi.

  "4.5 SAATTİR BEKLİYORUM"

  Bir başka kamyon şoförü de, Konya'dan Afyonkarahisar'a gittiğini belirterek, yaklaşık 4-5 saattir beklediklerini söyledi. 'Sabaha kadar beklerseniz erzağınız var mı?' sorusuna "Sabaha kadar açılmazsa mecburen bekleyeceğiz. Devlet dağıtır bakalım. Dağıtmaz mı? Dağıtır. Devletimiz güçlü, büyük dağıtır. Geçen de Ilgın ilçesinde kaldık, dağıttı" diye konuştu.

  Konya nın komşu illerle bağlantısı kesildi #3


  Görüş Bildir