Petrol
108.05
-0.97%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
477.889
-0.43%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Köpeğe tecavüz eden kişi: Hafıza kayıpları yaşıyorum

  İstanbul Kağıthane'de 1 ay önce köpeğe tecavüz eden kişinin "Hafıza kayıpları yaşıyorum" şeklinde verdiği ifadesi şaşırttı.
  • 25.09.2014 - 10:29
  Köpeğe tecavüz eden kişi: Hafıza kayıpları yaşıyorum

  Köpeğe tecavüz eden kişi: Hafıza kayıpları yaşıyorum #1

  Kağıthane Hamidiye Mahallesi'nde 1 ay önce 'Nilayım' adındaki sahipli köpeğe tecavüz eden bir kişinin güvenlik kamerasına yansıyan tüyler ürperten görüntüleri ortaya çıkmıştı.

  DAKİKALARCA TECAVÜZ ETMİŞTİ

  Güvenlik kamerasındaki görüntülere göre, 17 Ağustos gecesi saat 02.00 sularında H.Y., bir apartmanın önünde zorla tuttuğu köpeğe dakikalarca tecavüz etmişti. Nilayım adında, kimliği bulunan sahipli köpek, Nar Sokak’ta yaşayan Gazi Güven’e aitti. Sokakta bakılan Nilayım, mahalle sakinleri tarafından da çok seviliyordu.

  İstanbul Kağıthane'de köpeğe tecavüz

  HİÇBİR ŞEY HATIRLAMADIĞINI SÖYLEDİ

  Haberin ardından harekete geçen polis, tespit ettiği H.Y'nin ifadesini aldı. Şoför olarak çalışan H.Y., o gün alkollü olduğunu ve hiçbir şey hatırlamadığını söyledi.

  HAFIZA KAYIPLARI YAŞIYOR

  Kağıthane’de ikamet eden, evli ve lise mezunu olan H.Y. hakkında 5199 sayılı Hayvan Hakları Kanunu’na muhalefettin işlem yapıldı. H.Y., ifadesinde 2002’de bir trafik kazası geçirdiğini ve beyin kanaması geçirdiğini, doktorların kendisine alkol kullanımını yasakladığını söyledi. Alkol aldığı zamanlarda kısa süreli hafıza kayıpları yaşadığını anlatan H.Y., alkolden dolayı o geceki olaya dair hiç bir şey hatırlamadığını belirtti.

  MALA ZARAR VERME SUÇUNDAN CEZA TALEP EDİLDİ

  Mahalleli adına olayın takibini yapan avukat Yasemin Babayiğit, şikayet dilekçesinde yalnız Hayvan Hakları Kanunu ile ilgili değil, Türk Ceza Kanunu kapsamında da ‘mala zarar verme’, ‘insanların huzurunu bozma’ ve ‘hırsızlık’ suçlarından da fail hakkında ceza talep ettiklerini söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir