Petrol
112.27
1.16%
Euro
17.5517
0.14%
Dolar
16.5831
0.35%
Altın
973.88
0.52%
Borsa
2529
0.00%
Bitcoin
348.915
-1.48%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Kösemusul'dan Yeni Anayasa'ya destek

  Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.
  • Ajanslar
  • 28.01.2016 - 22:08
  Kösemusul'dan Yeni Anayasa'ya destek

  Kösemusul dan Yeni Anayasa ya destek #1

  Terörle mücadele, yeni anayasa ve Başkanlık Sistemi üzerine iş dünyasının görüşlerini aktaran Başkan Kösemusul açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  "Terör mücadelesinde şehit olan güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet diliyor; ülkemizin kararlı mücadelesini destekliyorum.

  Dünyanın bir çok bölgesinde, bilmedikleri coğrafyalarda risk alarak yatırım yapan Türk iş dünyası, cennet vatanımızda daha çok çalışmak ister.

  Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimizde yatırım yapmayı, oradaki vatandaşlarımızla ortak ideallerle çalışmayı, katma değer sağlamayı niçin istemeyelim?

  Dünya değişiyor, yöntemler değişiyor. Zamanın ruhuna uygun bir şekilde kendimizi ve kurumlarımızı yenilemezsek başarılı olmamız mümkün değildir.

  Arge ve inovasyona, tasarım ve markalaşmaya daha çok önem vermeliyiz. Evet. Yeni bir Türkiye'de gelişime hız kazandırmak için yapılması gereken aslında açıktır.

  Eğer bir sistemle başarılı olmak zorsa, karakter ve koşulları bilerek kendi değerlerimizle yeni yöntemler uygulamalıyız.

  Türkiye potansiyeli ve güvenirliği; devletimizin ve iş dünyamızın azmi ve kararlılığıyla 2023 hedeflerini gerçekleştirecektir.

  Hedeflere ulaşmak yolunda yeni bir anayasaya, yeni bir sisteme ihtiyaç var ve bu ülkemizin tüm dinamiklerinin görüşleri ile nihayete erecektir.

  Türkiye, terörü ortadan kaldıracak, kendi anayasa ve sistemini oluşturacak güçtedir.

  Biz ülkemize, değerlerimize, politika yapıcı ve karar vericilerimize, ilim, bilim ve iş insanlarımıza inanıyor; onlara güveniyoruz.

  İş dünyası olarak ülkemiz ve milletimizin geleceği için yapılan ve yapılacak olan tüm çalışma ve uygulamalara üzerimize düşen desteği vermeyi sürdüreceğiz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir