Euro
10.1388
0.21%
Dolar
8.6335
0.07%
Altın
493.35
0.22%
Borsa
1.393
0.53%
Bitcoin
369.517
-1.33%
18ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 18 C

  Köşk'ten mesaj dolu fotoğraf

  Cumhurbaşkanı Gül, bilim olimpiyatlarında başarı gösteren öğrencileri Çankaya Köşkü'nde kabul etti.
  • 28.11.2013 - 16:25
  Köşk'ten mesaj dolu fotoğraf

  Köşk ten mesaj dolu fotoğraf #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ve bilim olimpiyatlarında başarı gösteren öğrencileri Çankaya Köşkü'nde kabul etti.
  Kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Gül, öğrencilerle gurur duyduğunu belirtirken, birçok alandaki başarılarla gurur duyulacağını ancak bilimde elde edilen başarının her bakımdan olağanüstü olduğunu anlattı.

  'HER ŞEY SİZİN ELİNİZDE'

  Öğrencilerin bilim olimpiyatlarında aldıkları başarının, onları daha büyük başarılara hazırladığına işaret eden Cumhurbaşkanı Gül, "Sizlerden beklentiler de muhakkak ki çok. Sizler, bunları karşılayabilmek için kendi programlarınızı uygulayacaksınız. Aslında ne yapacağınızın kararını da vermişsinizdir. Sizler seçkin kişiler olarak erken yaşta çok olgunsunuz. Herkes sizin kabiliyetlerinizin daha da gelişmesi için her türlü desteği verecektir. Her şey sizin elinizde" diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Gül Köşk'te öğrencileri kabul etti.

  'TÜM İMKANLAR SİZİN İÇİN'

  Bilim alanında başarı gösteren kişilerde daha da ileri gitme azminin her zaman var olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Gül, "Kendi önceliklerinize şaşmadan devam edeceksiniz. Tüm imkânlar sizin için. İnşallah aranızdan dünya çapında takdir edilen kişiler çıkacaktır'  dedi.

  Öğrenciler, kendilerini tanıtıp aldıkları başarılar hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Gül, öğrencilerin sorularını cevaplandırırken, onların kendi alanlarının dışında da kitap okumalarını istedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir