Euro
15.2167
-0.36%
Dolar
13.4344
-0.28%
Altın
795.81
0.28%
Borsa
2011
0.00%
Bitcoin
486.733
-0.58%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C

  5 yıllık tacizi ortaya çıkaran itiraf

  Bir öğrencinin şikayeti 5 yıllık seri tacizi ortaya çıkardı.
  • 11.06.2012 - 16:46
  5 yıllık tacizi ortaya çıkaran itiraf

  5 yıllık tacizi ortaya çıkaran itiraf #1

  Antakya'da bir köy ilköğretim okulunda 5 yıldır bazı çocuklara cinsel istismar ve tacizde bulunduğu ve reşit olmayanlarla ilişkiye girdiği iddiasıyla tutuklanan Beden Eğitim öğretmeni M.S.'nin yaptıklarını, evlilik vaadiyle ilişkiye girdiği bir kız öğrencinin şikayetinin ortaya çıkardığı anlaşıldı.

  HERKESİN SEVGİSİNİ KAZANMIŞTI

  2007 yılından bu yana 10 öğrenciyi taciz ettiği ileri sürülen M.S.'nin, köyde sevilen ve güven duyulan bir öğretmen olduğu belirtildi. Göreve başladığı günden bu yana okulun güzelleştirilmesi ve gelişmesine büyük emeği geçtiği belirtilen M.S.'nin insani ilişkilerinin çok iyi olduğu, küçük büyük herkesin sevgisini kazandığı kaydedildi. 2 ay önce taciz ettiği bir kızın ailesi tarafından dövülen M.S.'nin gerçek yüzü, evlilik vaadiyle cinsel ilişkiye girdiği ancak oyaladığı bir kız öğrencinin jandarmaya giderek şikayette bulunması ile ortaya çıktı.

  BİLGİSAYARINA EL KONULDU

  Bu olayın ardından jandarma tarafından geçen hafta gözaltına alınan M.S.'nin evindeki bilgisayara da el konuldu. M.S.'nin arkadaşları M.O., E.Y., A.A. ve İ.O. da çocuklara tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. M.S. tutuklanırken M.O., savcılık tarafından, diğer 3 kişi ise mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. M.S.'nin kendini şikayet eden kız öğrenci ile birlikte, 2007 yılından bu yana toplam 10 kız öğrenciyi daha taciz ettiği iddia edildi.

  KÖYDE KİMSE KONUŞMUYOR

  Seri tacizlerin ortaya çıkması üzerine köyde büyük şok yaşanıyor. Göçmen köyü olarak bilinen ve yıllar önce Karadeniz'den göç edenler ve Doğu ve Güneydoğu illerinden gelenlerin yaşadığı köyde, kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Köye giden gazeteciler de olayın büyütülmemesi istenerek tehdit edildi.

  Öğretmenin tutuklanmasından sonra Cumhuriyet Savcısı olayı derinleştirmesine soruştururken, gizli yürütülen soruşturmanın ardından iddianamesini hazırlayıp yargılamanın başlaması bekleniyor.


  Görüş Bildir