Petrol
85.19
-2.28%
Euro
18.1611
0.02%
Dolar
18.521
0.08%
Altın
990.29
0.24%
Borsa
318
0.00%
Bitcoin
368.960
2.43%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Koza İpek Holding'e ait arsalarda mehterli yıkım

  FETO için Ankara Gölbaşı'nda inşa ettiği belirtilen malikanenin kaçak olan duvarı mehteran marşı eşliğinde yıkıldı.
  • DHA
  • 07.09.2016 - 16:42
  Koza İpek Holding'e ait arsalarda mehterli yıkım

  Koza İpek Holding e ait arsalarda mehterli yıkım #1

  Koza İpek Holding'e ve Melek İpek'e ait Gölbaşı İncek'te bulunan parsellerin sınırında bulunan kamuya ait yolun işgal edilerek kendi bahçelerine dahil edilerek yol üzerine çardak yapılıp, taş duvar örüldüğü belirtildi.

  Bu amaçla kamuya ait yolu kendi parsellerine dahil edilmesi sonucu harekete geçen Gölbaşı Belediyesi, encümen kararı alarak, konuyu İpek Ailesi'ne tebligatla bildirdi.

  MAHKEME KARARIYLA YIKILDI

  Melek İpek ve Koza A.Ş., alınan encümen kararları için 'Yürütmeyi Durdurma' davası açtı. Açılan davalarda Ankara 15 ve Ankara 3. İdare mahkemeleri tarafından 'yürütmenin durdurulması' kararı reddedildi. Alınan kararlar doğrultusunda ekipler yıkımı gerçekleştirdi.

  İncek mahallesi, Karadal Sokak'a gelen yıkım ekipleri, kamuya ait yol üzerine yapılan beton duvarları ve çardağı yıktı. Gölbaşı belediyesi, yıkıma 1 adet eskavatör ve 1 adet cisipi kepçe ile gerçekleştrdi. Yıkım esnasında herhangi bir gerginlik çıkmamaması için polis ve zabıta ekipleri güvenlik önlemi alındı.

  Koza İpek Holding'e ait arsalarda mehterli yıkım VİDEO

  MEHTER MARŞI İLE YIKIM

  Gölbaşı Belediyesine ait iş makinaları yıkım yaparken seslendirme aracı ile mehter marşı çalınarak yıkım yapıldı. Ayrıca Koza İpek Holding'e ve Melek İpek Ait arsalara bahçe duvarı yapan Şenol Gürbüz, yıkım alanına gelerek parasını alamadığını öne sürdü Gürbüz, Koza Grubu'ndan 300 bin TL'ye yakın alacağı olduğunu söyledi. Gürbüz, "paramı alamasam da bugün buranın yıkılması benim içimi fereahlattı" dedi. Yıkım çalışmaları ve harfiyat temizleme çalışmalarının bitmesinin ardından işgal edilen kamuya ait olan yolun bir hafta içersinde yapılıp, asfaltlanarak tekrar açılacağı öğrenildi.


  Görüş Bildir