Euro
15.2039
-0.18%
Dolar
13.6242
-0.19%
Altın
787.7700
-0.04%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
512.558
2.73%
1ºC
İstanbul
Açık 1 C

  KPSS giriş belgeleri yayımlandı

  KPSS giriş belgeleri ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.
  • 30.06.2012 - 16:41
  KPSS giriş belgeleri yayımlandı

  KPSS giriş belgeleri yayımlandı #1

  ÖSYM'den yapılan duyuruda, KPSS'nin, 7 Temmuz Cumartesi günü sabah ve öğleden sonra, 8 Temmuz Pazar günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturumda, il merkezleriyle Lefkoşa'da yapılacağı anımsatıldı.

  GİRİŞ BELGELERİ GÖNDERİLMEYECEK

  Duyuruya göre, adaylara sınava giriş belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM'nin ''https://ais.osym.gov.tr'' internet adresinden, başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edinecek.

  ADAYLAR DİKKAT

  Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Adaylar internetten alacakları bu belgelerinin renkli ya da siyah beyaz çıktılarını ilgili oturumda yanlarında bulunduracak. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim ve işaretin bulunmaması gerekiyor.

  İlgili oturuma ait sınava giriş belgesini görevliye gösteremeyen adaylar, sınava alınmayacak. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak.

  Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecek. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya TC kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak, sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.


  Görüş Bildir