Petrol
99.19
-0.41%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
431.630
-2.12%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Küçük araçla büyükbaş hırsızlığı

  Gaziosmanpaşa'da adak satış merkezinde gerçekleşen büyükbaş hayvan hırsızlıkları güvenlik kamerasına yansıdı.
  • 27.09.2016 - 16:58
  Küçük araçla büyükbaş hırsızlığı

  Küçük araçla büyükbaş hırsızlığı #1

  Gaziosmanpaşa'daki adak-kurban satış ve kesim merkezindeki, Kurban bayramından kalan iki dananın aynı kişiler tarafından tarafından yarım saat arayla çalınma anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda saat 06.22'de hafif ticari araçla gelen 3 kişiden biri önce araçtan inerek etrafı kontrol etti. O sırada güvenlik görevlisinin orada olmamasından yararlanan hırsızlar, adak hayvanlarının içinde bulunduğu çadıra girerek bir danayı dışarı çıkarttı. Danayı aracın içine sokan şüpheliler, kapıyı kapattıktan hızla olay yerinden uzaklaştı.

  YARIM SAAT SONRA YİNE GELDİLER

  Yaklaşık yarım saat sonra tekrar olay yerine gelen hırsızlar yine aynı şekilde zorlanmadan başka bir danayı da araca koyarak olay yerinden ayrıldı. Adak-kurban satış ve kesim merkezinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedilen olayın ardından yaklaşık 600'er kilogram olan danaların çalındığını fark eden çalışanlar olayı polis ekiplerine haber verdi. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri kaçan hırsızları arıyor.

  Küçük araçla büyükbaş hırsızlığı VİDEO

  "BEN DE ŞAŞKINIM"

  Hırsızlık olayını anlatan iş yeri çalışanı Burak Kaya, hırsızların daha önceden gelip, çalıştıkları yeri gözetlediklerini iddia ederek, "Gayet profesyonel bir şekilde geliyor. Arabayı geri geri yanaştırıyor, 2 dakika içerisinde içeriye giriyorlar. Hayvanın bağını söküp profesyonel bir şekilde -Ben bile bir çobanken zor götürebileceğim hayvanı, 2 kişi gayet profesyonel bir şekilde götürüyor. Adamlar bu işi biliyor. Muhtemelen daha önce yapmışlar. Başka yerlerde de böyle hırsızlıklar olduğunu biliyoruz. Yine aynı araçlarla. "Danayı araca nasıl sokuyor. Ben de şaşkınım. Ben tartıya bile sokarken hayvanı zorlanıyoruz. Kocaman hayvanı ufak arabaya sokuyor" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir