Euro
10.0935
-0.13%
Dolar
8.5264
0.08%
Altın
493.38
-0.16%
Borsa
1.432
0%
Bitcoin
339.000
2.60%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Küçük Pamir'in ölümünde savcılık dosyayı geri gönderdi

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, küçük Pamir'in annesi Süverce Dikdik hakkında "Taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan düzenlenen iddianameyi soruşturma savcısına iade etti.
  • 20.11.2014 - 01:04
  Küçük Pamir'in ölümünde savcılık dosyayı geri gönderdi

  Küçük Pamir in ölümünde savcılık dosyayı geri gönderdi #1

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolduktan 30 saat sonra komşu evin havuzunda ölü bulunan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'in annesi Süverce Dikdik hakkında “Taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan düzenlenen iddianameyi, eksiklikler olduğu gerekçesiyle soruşturma savcısına iade etti.

  BİLİRKİŞİ RAPORU İSTENDİ

  5 Kasım'da hazırlanan ve onay için kendisine gönderilen iddianameyi inceleyen Başsavcıvekili Faruk Erşen Yılmaz, bugün iddianameyi iade etti.

  Başsavcıvekili Yılmaz, iade gerekçesinde, anne Süverce Dikdik'in oğlunun ölümünde nasıl bir kusurunun bulunduğunun detaylandırılmamasını gösterdi. Başsavcıvekili Yılmaz, anne Süverce Dikdik'in kusurunun, olay yerinde yapılacak kapsamlı bir bilirkişi incelemesi ve raporu ile tespit edilerek, değerlendirmede bulunulmasını istedi.

  ANNEYE 6 YIL HAPİS İSTENMİŞTİ

  İstanbul Cumhuriyet Savcısı Levent Çağıl, 5 Kasım'da hazırladığı iddianamede, anne Süverce Dikdik'in, 3,5 yaşında korunmaya muhtaç olan oğlu için gerekli dikkat ve özeni göstermediğini öne sürerek, "Taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan 2 yıl ile 6 yıl arası hapis cezası istemiyle yargılanmasını talep etmişti.

  "BABA'NIN YARGILANMASINA GEREK YOK" DEMİŞTİ

  Savcı Çağıl, yaşı küçük olan Pamir Dikdik'in sorumluluğunun annede olduğu gerekçesiyle, baba Serdar Dikdik hakkında "takipsizlik" kararı vermişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir