Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
772.286
-1.76%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C

  Kurban Bayramı öncesi bir alana bir bedava devri

  Kütahya'da, Kurban Bayramı öncesi oluşturulan pazarda bir satıcı, müşteri çekebilmek amacıyla "bir alana, bir bedava" kampanyası başlattı.
  • 28.09.2014 - 14:27
  Kurban Bayramı öncesi bir alana bir bedava devri

  Kurban Bayramı öncesi bir alana bir bedava devri #1

  Türkiye'nin her yerinde Kurban Bayramı dolayısıyla hareketlenen hayvan pazarlarında, kredi kartına taksit, senet ve başka çeşitli imkanlarla kurbanlık satışları gerçekleştirilirken, Kütahya Belediyesi'ne ait pazarda ise küçükbaş hayvan satan Mehmet Perdeci de "bir kuzu alana, bir bedava" uygulaması başlattı.

  "İNSANLARIN GELİP HAYVANLARIMIZI GÖRMESİNİ İSTİYORUZ"

  Mehmet Perdeci, yaptığı açıklamada, Kütahya'ya bağlı Zafertepeçalköy'den kurbanlıklarını getirdiğini söyledi. Kurbanlık almak isteyen müşterileri hayvan pazarına beklediğini belirten Perdeci, "Bu sene bir kampanya başlattık. 'Bir kurbanlık alana, biri bedava' şeklinde. Allah nasip ederse halkımıza, Kurban Bayramı'na kadar burada hizmet etmeye devam edeceğiz. İnsanların buraya gelip görmesini, hayvanlarımıza bakmasını istiyoruz. Oturdukları yerden telefonla değil de pazara gelerek onları görmelerini rica ediyoruz" diye konuştu.

  "ALICILARA 15 İLE 20 TAKSİT YAPABİLİYORUZ"

  Büyükbaş hayvan satıcısı Fazlı Altıntaş da besicilikle uğraştığını ve sattığı kurbanlıkların tamamen doğal yolla beslendiğini dile getirdi. Hayvanlarının Gediz'de bulunan Murat Dağı'nda otladığını ifade eden Altıntaş, şöyle konuştu: "Fiyatlarımız geçen yılın aynısı. Türkiye genelinde canlı hayvanın kilosu 13-14 lira civarında, bizde ise 10-12 lira arasında değişiyor. Alanın durumuna göre, güven sağlayan alıcılara, 15 ile 20 taksitte yapabiliyoruz. Satışlarımız iyi, Allah bereket versin."

  Pazardan kurbanlık alan emekli öğretmen Ali Gül ise geçen yılda aynı yerden kurbanlık aldığını ve memnun kaldığını dile getirdi. Gül, fiyatların geçen yılla hemen hemen aynı olduğunu ve bu yüzden çok memnun olduklarını kaydetti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir