Petrol
99.39
0.16%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
431.367
0.27%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Kurbanlık deveyi alana koçu hediye edecek

  Amasya Suluova'da 12 bin TL'den satışa çıkan kurbanlık deve Bahtiyar'ı alana koç hediye edilecek.
  • AA
  • 19.08.2017 - 18:21
  Kurbanlık deveyi alana koçu hediye edecek

  Besicilik yapan Haluk Öztürk tarafından Suluova Belediyesinin Eymir Mahallesi'ndeki hayvan pazarına getirilen 7 yaşındaki deve, kurbanlık almak için gelenlerin dikkatini çekiyor. Sahibi tarafından büyük bir özenle bakılan ve "Bahtiyar" adı verilen deve, Kurban Bayramı öncesi 12 bin liradan satışa çıkarıldı.

  İLK KEZ DEVE SATIŞA ÇIKTI

  Besici Öztürk, AA muhabirine, merakından dolayı 5 yaşında satın aldığı deveyi iki yıldır özenle besleyip büyüttüğünü ve "Bahtiyar" adını verdiğini söyledi. Kurban Bayramı öncesi devesini hayvan pazarına getirerek satışa çıkardığını dile getiren Öztürk, ilçedeki pazarda ilk kez deve satışı yapıldığı için "Bahtiyar'ın büyük merak ve ilgi uyandırdığını kaydetti.

  Kurbanlık deveyi alana koçu hediye edecek #1

  "KOÇ HEDİYE EDECEĞİZ"

  Kurbanlık almak için pazara gelen vatandaşların deveyle ilgili bilgi aldıklarını ve birçok vatandaşın da fotoğraf çektirdiğini ifade eden Öztürk, "Suluova'da hiç deve olmadığı için pazara çıkaralım, gösterelim istedim. İnşallah, Allah nasip ederse satacağız. Devemizi alana bir tane güzel bir koç hediye edeceğiz. Devemiz güzel, etli ve randımanlı. Kemik oranı düşük, gayet iyi. Tam dört dörtlük, kurbanlık olacak yaşı ve eti her şeyi müsait." dedi.

  Deveyi günde 3 öğün yemle beslediğini, günlük tımarı, suyu ve yemi ile her şeyiyle kendisinin ilgilendiğini belirten Öztürk, bölgede deve etinin bilinmediği için sıkıntı yaşadığını kaydetti.

  Kurbanlık deveyi alana koçu hediye edecek #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir