Petrol
111.97
1.16%
Euro
17.2748
-0.13%
Dolar
16.1192
0.27%
Altın
964.64
-0.16%
Borsa
2375
0.00%
Bitcoin
485.842
2.76%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Kuşadası'ndaki ördekler bakımsızlıktan ölüyor

  Kuşadası’na bağlı Davutlar’ın Sevgi Plajı’ndaki kanalda bulunan ördeklerin bakımsızlık nedeniyle ölmeye başlaması tepki topladı.
  • İHA
  • 07.03.2016 - 09:25
  Kuşadası'ndaki ördekler bakımsızlıktan ölüyor

  Tepkilerini sosyal medyadaki paylaşımlarıyla dile getiren vatandaşlar, Kuşadası Belediyesi’nden tüm ördekler ölmeden önlem almasını istediler.

  Kuşadası ndaki ördekler bakımsızlıktan ölüyor #1

  GEREKLİ BAKIM YAPILMIYOR

  5 yıl önce o dönem belde olan Davutlar’ Belediyesi tarafından yapılan rekreasyon çalışmasıyla mesire yeri, tekne bağlama üniteleri ve kanala kavuşturulan Sevgi Plajı, hem yaz hem de kış aylarında Kuşadalıların ilgi gösterdiği önemli merkezlerden biri haline gelmişti. Yeşilliği ve plajının yanı sıra gölette yaşamlarını süren ördekleriyle de dikkat çeken Sevgi Plajı’’nda gerekli bakım yapılmadığı için oluşan mezbelelik görüntü ve ardından da kanaldaki ördeklerin ölmeye başlaması vatandaşlardan eleştiri ve tepki aldı.

  VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

  Sosyal medyadan ölen ördeklerin fotoğraflarını da paylaşarak tepkisi dile getiren Evren Uysal isimli bir vatandaş, Kuşadası Belediyesi’ne sert eleştirilerde bulunarak, “Yeni birşeyler yapmanızı beklemiyoruz artık, yapılana sahip çıkın yeter. Davutlar Sevgi Plajında bulunan ördeklerden iki tanesi ölmüş ve biri neredeyse çürümüş kokmak üzere. Kaldırmak için neyi bekliyorsunuz tüm Ördekler ve sonrasında balıkların ölmesini mi? Ellerinde tebligat dağıtan muhteremler bu manzaraları görmüyor mu ? Yapıldığı günden beri hafta sonları Sevgi Plajı’na gezmeye giderim, ilk defa böyle bir manzara gördüm“ dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir