Euro
14.9364
3.23%
Dolar
13.1402
2.53%
Altın
757.64
3.08%
Borsa
1.813
0.23%
Bitcoin
751.968
2.03%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Kütahya’da koronavirüsten ölen adamın tabutu yakıldı

  47 yaşındaki talihsiz adam, 4 gün süren tedavinin ardından hastanede hayatını kaybederken, cenazesi memleketinde toprağa verildi. Yetkililer, tedbir gereği tabutun yakılmasını uygun gördü.
  • DHA
  • 23.09.2020 - 08:51
  Kütahya’da koronavirüsten ölen adamın tabutu yakıldı

  Eskişehir’de oturan evli ve 3 çocuk babası olan Tecelli Kırdök (47), geçen cuma günü rahatsızlanarak Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde götürüldü.

  Burada yapılan koronavirüs testi pozitif çıkan Kırdök'ün eşi ve çocukları evde karantinaya alındı.

  4 GÜN SONRA HAYATINI KAYBETTİ

  Tedavisine başlanılan Tecelli Kırdök, 4 gün sonra hayatını kaybetti. Kırdök’ün cenazesi memleketi Kütahya’nın Altıntaş ilçesine bağlı Oysu köyüne götürüldü.

  Koruyucu kıyafetler giyen görevliler tarafından Tecelli Kırdök, toprağa verildi. Cenazenin ardından ise Tecelli Kırdök’ün taşındığı tabut ateşe verilerek yakıldı.

  Kütahya’da koronavirüsten ölen adamın tabutu yakıldı #1

  “TABUTU YAKTIK”

  Cenazenin defnedildiği Oysu Köyü Muhtarı Mustafa Söyler, Eskişehir’de oturan Tecelli Kırdök’ü toprağa verdikten sonra tabutun görevlilerin isteği üzerine yakıldığını söyledi.

  Muhtar Söyler, “Tecelli Kırdök Eskişehir'de oturuyor. Geçen cuma günü rahatsızlanınca kendi aracıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitmiş. Burada yaptıkları koronavirüs testi pozitif çıktı. Hastalık dolayısıyla solunum yetmezliği yaşadı. Ardından da ölüm haberini aldık. Bizim de başımıza ilk kez böyle bir olay geldi. Tabutunda koronavirüs pozitif yazıyordu. Yetkililer tedbir amacıyla tabutu yakmamızı istedi. Defnettikten sonra tabutu ve giydiğimiz kıyafetleri yaktık.” diye konuştu.

  Kütahya’da koronavirüsten ölen adamın tabutu yakıldı VİDEO

  Kütahya’da koronavirüsten ölen adamın tabutu yakıldı #2

  Kütahya’da koronavirüsten ölen adamın tabutu yakıldı #3

  Kütahya’da koronavirüsten ölen adamın tabutu yakıldı #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir