Petrol
96.47
-0.19%
Euro
18.3115
0.07%
Dolar
17.9561
0.04%
Altın
1.03
-0.03%
Borsa
2795
-1.59%
Bitcoin
430.382
2.83%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Kutudan bebek cesedi yerine buz çıktı

  10 aydır bebeğinin cesedini bekleyen aile, Adli Tıp'tan gönderilen kutuyla bir kez daha yıkıldı.
  • 20.12.2011 - 20:26
  Kutudan bebek cesedi yerine buz çıktı

  Kutudan bebek cesedi yerine buz çıktı #1

  İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda DNA testiyle otopsi yapılan ve defnedilmesi için 10 ay sonra ailesine gönderilen özel korumalı kutudan, 8 aylık bebeğin cesedi yerine buz parçaları çıktı. Bu kutunun, yanlışlıkla gönderildiği, bebeğin cesedinin 3 gün içinde aileye teslim edileceği belirtildi.

  BEBEK CESEDİ YERİNE BUZ PARÇALARI GÖNDERİLDİ

  Antalya'da geçen Şubat ayında sancıları başlayınca hastaneye götürülen 8 aylık hamile 17 yaşındaki A.A., burada doğum yaptı.

  Ancak A.A.'nın bebeği, doğum sırasında öldü. Olayla ilgili soruşturma başlatan cumhuriyet savcılığı, otopsi ve DNA testi yapılması için bebeğin cesedini İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.

  Otopsinin ardından Adli Tıp Kurumu, 10 ay sonra bebeğin cesedini özel korumalı bir kutuyla Alanya Devlet Hastanesi Morgu'na gönderdi.

  Morg görevlileri, bebeğin defnedilmesi için kutuyu açmadan Alanya Belediyesi Mezarlığı Morgu'na götürdü.

  Burada mühürlü kutuyu açan görevliler, bebeğin cesedi yerine bozulmayı önlemesi için konulan buz parçalarıyla karşılaştı.

  Durumun bildirilmesi üzerine Alanya Cumhuriyet Savcılığı, soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında anne A.A. ile annesi Goşan Dağ, Alanya Belediyesi Cenaze Hizmetleri'nde görevli şoför Adem Ünal ve Belediye İmamı Adem Çekiç'in ifadesi alındı.

  Polis yetkilileri, İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yanlışlıkla bebeğin cesedinin bulunduğu kutu yerine, boş ve mühürlü bir kutunun Alanya'ya gönderildiğini belirtti. Bebeğin cesedinin mühürlü kutu içinde 3 gün içinde aileye teslim edileceği belirtildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir