Petrol
76.82
0.88%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.544
-0.03%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Lise öğrencisi kızlara sanal tuzak

  Kendini 17 yaşında tanıtıp lise öğrencisi kızları kandırmış.
  • 28.03.2012 - 13:45
  Lise öğrencisi kızlara sanal tuzak

  Lise öğrencisi kızlara sanal tuzak #1

  İstanbul'da sosyal paylaşım sitelerinde oluşturduğu sahte kişilerle kandırdığı lise öğrencisi kızlara cinsel istismarda bulunan Tuncay Y. (35), polisin düzenlediği operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin çocuk yaştaki 3 kız tarafından teşhis edildiği, mağdur sayısının artabileceği belirtildi.

  YAŞINI 17 OLARAK GÖSTERDİ

  Üsküdar'daki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne 10 gün önce gelen bir aile, lise öğrencisi kız çocuklarının bir kişinin cinsel istismarına uğradığını, bu kişinin çocuklarını tehdit ettiğini belirterek şikayetçi oldu. Başvuru üzerine çalışma başlatan polis, pedagog gözetiminde lise öğrencisi mağdurenin ifadesine başvurdu.

  Şüphelinin sosyal paylaşım sitelerinde oluşturduğu sahte kişiler aracılığıyla lise öğrencisi kızlarla irtibat kurduğu ortaya çıktı. Zanlının ayrıca oluşturduğu kişilerin yaşını da 17 olarak seçtiği anlaşıldı.

  TENHA YERLERE GÖTÜRÜYOR

  Zanlının buluşma teklifini kabul eden kızları otomobille tenha yerlere götürdüğü, burada da cinsel istismarda bulunduğu ifade edildi. Otomobilin içinde kızları uygunsuz durumda görüntülediği öne sürülen zanlının, kızları ayrıca "Sesini çıkarırsan bu görüntüleri ailene gösteririm" diye tehdit ettiği açıklandı.

  POLİS ZANLIYLA TEMAS KURDU

  Şüphelinin tanıştığı kişilere İstanbul'un çeşitli yerlerinde buluşma yeri adresi verdiğini belirleyen polis, şüpheliyi yakalamak için farklı bir yöntem uyguladı. Deneyimli polisler sosyal paylaşım sitesinde sanal bir kişilik yarattı. Bu kişilikle konuştuğunu sanan şüpheli, buluşmak için Esenler'deki ev adresini verdi. Dün sabah saatlerinde adrese baskın düzenleyen ekipler, zanlı Tuncay Y.'yi gözaltına alarak Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürdü. Zanlının evinde yapılan araştırmada, 200'ün üzerinde kişi hakkında kişisel veriler bulunduğu belirlendi.


  Görüş Bildir