Euro
11.0093
-1.15%
Dolar
9.4682
-1.21%
Altın
546.57
-1.86%
Borsa
1.509
1.11%
Bitcoin
592.791
-2.30%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  Loto milyoneri paraları mafyaya kaptırdı

  Edirne’de hamallık yapan ve 8 ay önce Loto’dan 11 milyon lira kazanan Fuat Özdemir paranın 5 milyonunu patrona 6 milyonunu mafyaya kaptırdı.
  • Ajanslar
  • 19.06.2015 - 08:08
  Loto milyoneri paraları mafyaya kaptırdı

  Edirne’nin Süloğlu ilçesinde yaşayan, hamallık yapan evli ve iki çocuk babası Fuat Özdemir, geçen eylül ayında Süper Loto çekilişinde 6 bilerek 11 milyon 345 bin lira kazandı. Hamallık yaparken bir anda zengin olan Özdemir’in hayatı değişirken, kısa sürede yaşadığı olaylarla huzuru kalmadı.

  Loto milyoneri paraları mafyaya kaptırdı #1

  Özdemir’in son olarak yeraltı dünyasının ünlü ismi ‘Nuriş Çetesi’ ile adı anıldı. Eylül 2014’te büyük ikramiyeyi kazanan Özdemir, aradan geçen 9 ayda mutluluğu yakalayamadı. Parasını kaptırdı, iş yeri kurşunlandı, yeni aldığı lüks aracıyla kaza yaptı. Son olarak da Nuriş Çetesi'nin paralarını aldığı iddia edildi.

  "PARA HUZUR GETİRMEDİ"

  İkramiyeyi alır almaz yaşadığı Süloğlu’ndan ayrılarak Edirne’ye yerleşen Özdemir’in yıllardır komşusu olan Nedim Ayhan, Özdemir’in başına gelen olayları anlattı. Ayhan, komşusunun olaylar sonrasında kendisine ‘Para huzur getirmedi, sürekli başıma işler açıyor’ dediğini söyledi. Ayhan şöyle devam etti: “Fuat, yakın çevresinden kimseye yardım etmedi ancak Edirne’de babası, ablası ve kardeşlerine birer daire aldı. 10 aydır evine uğramıyor. Daha önceden Cumhuriyet Mahallesi’nde 2 odalı bir gecekonduda oturuyordu. Parayı bulduktan sonra kapıyı çekip çıktı. Evdeki eşyaları ile öylece duruyor. Eski hayatını o kapının ardında bıraktı ama duyduklarımıza göre yeni hayatında pek huzurlu günler geçirmiyormuş.”

  Loto milyoneri paraları mafyaya kaptırdı #2

  Edirneli Özdemir’in zengin olduktan sonra başına gelen olaylar ise sırasıyla şöyle:

  PATRONU EL KOYDU

  Kazandığı 11 milyon 345 bin 645 lirayı nasıl kullanacağını bilemeyen Özdemir, yanında hamal olarak çalıştığı patronu Barış Aslan’dan yardım istedi. Bir süre sonra Edirne Cumhuriyet Savcılığı’na giden Fuat Özdemir, patronu Barış Aslan’ın kendisini kandırarak kazandığı 11 milyon liranın 5 milyon 300 bin lirasını aldığını söyleyerek şikayetçi oldu. Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlatırken, patron Aslan’ın hesaplarına mahkeme kararıyla tedbir kondu. Devam eden sürecin sonunda Özdemir 5 milyon lirasını geri aldı.

  OFİSİ KURŞUNLANDI

  Özdemir, zengin olduktan sonra yeni bir iş kurmaya karar verdi. Ardından Edirne’de bir iş hanında ofis satın aldı. Burada emlak işi yapmaya başladı. İkramiye çıktıktan sonra bazı arkadaşları ile arası bozuldu. Sürekli tehdit edilmeye başlandı. Özdemir bunun üzerine iki koruma tuttu. Aynı günlerde tuttuğu emlak ofisi iki kez kurşunlandı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin polise verdiği ifadede, Özdemir’le aralarında alacak meselesi olduğunu iddia ettikleri öğrenildi.

  8 KEZ NUMARASINI DEĞİŞTİRDİ

  Fuat Özdemir’in yakın arkadaşı Ayhan Kulaklı yaşananları anlattı: “İkramiye çıkınca neyi var neyi yok bırakıp ailesiyle yeni bir hayat için Edirne’ye gitti. Ona ulaşmakta zorluk çekiyorduk. Kendisinin ve ailesinin numarasını değiştiriyor, bir şekilde ulaşıyorum sonra yine numarasını değiştiriyor. 8 kez numarasını değiştirdi.”

  LÜKS ARACIYLA KAZA YAPTI

  Özdemir, kazandığı para ile kendisine lüks bir otomobil aldı. Bir süre sonra Özdemir, arkadaşının kullandığı otomobille başka bir araca çarptı. Aldığı otomobilde büyük hasar meydana geldi.

  MAFYA PARASINA EL KOYDU

  Özdemir’in kazandığı para, kısa sürede Edirne’de günün konusu oldu. Önce yerel mafya paranın peşine düştü. Tanıklara göre ofisinde her gün kavga çıktı. Sonunda hikayesi İstanbul’a uzandı. İddiaya göre yeraltı dünyasının ünlü çetelerinden Nuriş’ler, Edirne’nin yolunu tuttu ve Nuri Ergin’in firari oğlu Anıl Ergin, Özdemir’e ‘Bizimle ortak ol, bizim girdiğimiz işte kimse senin malına göz dikemez’ teklifinde bulundu.

  Özdemir başlangıçta bu teklifi kabul etmedi ancak daha sonra baskılara dayanamayıp ‘evet’ dedi. Ve Nuriş Çetesi, Fuat Özdemir’e bir ev alıp bütün ikramiye parasına el koydu. Özdemir’in yakınlarına göre bu para 5-6 milyon TL. İkramiyesinin büyük bölümünü kaptıran milyoner tekrar polise giderek şikayetçi oldu. Polis 3 farklı ilde operasyonlar düzenledi ve Anıl Ergin ile birlikte 14 kişi gözaltına alındı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir