Petrol
109.62
-2.06%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.647
-1.48%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  Lütfi Elvan: Bunların köklerini kazıyacağız

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Bu ihanet şebekelerine karşı bu çakallara, bu şerefsizlere kaşı mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
  • AA
  • 27.07.2016 - 01:40
  Lütfi Elvan: Bunların köklerini kazıyacağız

  Lütfi Elvan: Bunların köklerini kazıyacağız #1

  Kızılay Meydanı'nda, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlara hitap eden Elvan, ülkenin birliği, bütünlüğü için Ankara'da 15 Temmuz'da göğsünü tanklara, silahlara siper eden vatandaşların birer demokrasi kahramanı olduğunu belirtti.

  "DÜNYA, DEMOKRASİ NÖBETİ TUTAN VATANDAŞ GÖRMEDİ"

  Darbe girişimine direnen vatandaşların dünyaya Türk milletinin gücünü gösterdiğini anlatan Elvan, dünyanın demokrasi nöbeti tutan vatandaşları görmediğini söyledi.

  Elvan, Batı ülkelerinin, FETÖ'nün darbe girişimine karşı sessiz kaldıklarını, demokrasiden yana olduklarını gösteremediklerini vurguladı.

  Demokrasi ve milli irade için göğsünü siper eden şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Elvan, darbe girişimi sırasında şehit olanların İstiklal mücadelesi veren şehitlerle aynı yerde olduğunu dile getirdi.

  "KÖKLERİNİ KAZIYACAĞIZ"

  FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye teslim edilmesi gerektiğini vurgulayan Elvan, şöyle konuştu:

  "Bu ihanet şebekelerine karşı, bu çakallara, bu şerefsizlere karşı mücadelemizi sürdüreceğiz ve bunların köklerini kazıyacağız. Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki, Emniyet'teki, tüm kamu kurumlarındaki köklerini Allah'ın izni ile kazıyacağız."

  Vatandaşların çocuklarıyla yaşlı-genç demeden meydanlarda olduğunu belirten Elvan, vatandaşların desteği devam ettiği sürece mücadelenin süreceğini kaydetti.

  Darbe girişimine karşı çıkan herkese teşekkür eden Elvan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "tamam" deyinceye kadar demokrasi nöbetine devam edileceğini dile getirerek, "FETÖ'cülerle işbirliği yapanlar kimlerse hesabını soracağız." diye konuştu.

  Elvan, olağanüstü halin, demokrasi için, FETÖ ile kısa sürede mücadele edilmesi için ilan edildiğini sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir