Petrol
96.16
-0.45%
Euro
18.2196
-0.23%
Dolar
18.1139
0.19%
Altın
1.02
-0.14%
Borsa
3039
0.00%
Bitcoin
393.224
-8.12%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Lütfi Elvan'dan servis açıklaması

  Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, kamuoyunda tartışma konusu olan servislerin kaldırılması konusuyla ilgili "Hukuken söz konusu değil" dedi.
  • 25.11.2014 - 09:14
  Lütfi Elvan'dan servis açıklaması

  Lütfi Elvan dan servis açıklaması #1

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, kamuoyunda tartışma konusu haline dönüşen servislerin kaldırılması konusuyla ilgili açıklamada bulundu. Bakan Elvan, "Resmi kurumlara ait servislerin kaldırılması düşünülebilir ama özel kesime ait servisler kaldırılacak gibi bir şey söylemek mümkün değil. Hukuken de söz konusu değil" diye konuştu.

  METROYA ULAŞIM KOLAYLAŞACAK

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı dönüşüm programları kapsamındaki tartışmaları değerlendiren Bakan Lütfi Elvan, şunları söyledi;

  "Arkadaşlarımız özellikle enerji verimliliği konusunda çalışma yaparken bazı tedbirler ortaya koymuşlar. Bunlardan bir tanesi de metronun, özellikle raylı sistemlerin geçtiği bölgelerde insanların, metro ve raylı sistemlere daha kolay ulaşabileceğini düşünerek yapılan bir çalışma."

  LONDRA MODELİ Mİ?

  Enerji verimliliğini arttırıcı birtakım tedbirler alınacağını dile getiren Elvan, kent merkezlerine girişlerin paralı olmasına yönelik belediyelerin bir çalışma yapacaklarını söyledi ve ekledi;

  "Londra'da olduğu 'Belirli merkezlerin paralı yapılması halinde yığılma azalabilir mi?' gibi birtakım çalışmalar olacak. Vatandaşlarımızı rahatsız edici, vatandaşlarımızın beklentilerini ortadan kaldırıcı bir karar alınması söz konusu olamaz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir