Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
490.705
-0.23%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Madencinin babası:Gözlerim görseydi yardıma giderdim

  Ermenek'teki maden faciasında mahsur kalan Mehmet Baha isimli madencinin görme engelli babası "Gözlerim görseydi oğluma yardıma giderdim" dedi.
  • 05.11.2014 - 12:52
  Madencinin babası:Gözlerim görseydi yardıma giderdim

  baba

  Kaman’ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında mahsur kalan işçilerden 32 yaşındaki Mehmet Baha’nın görme engelli ve diyaliz hastası babası 74 yaşındaki Hasan Baha, oğlunun 8 yıldır maden ocaklarında çalıştığını, bir yıl önce de ev aldığını ve kredi borçları olduğunu söyledi.

  ORADA İKİ OĞLUM VAR

  Haftanın üç günü diyaliz tedavisi gördüğünü belirten Baha, ''Ben görme engelliyim. Haftanın 3 günü diyalize giriyorum. Görme engelli olduğum icin olaydan sonra madene bir kere gittim. Ondan sonra da hastalığımdan dolayı bir türlü gidemedim. Ama orada iki oğlum var. Onlardan sürekli telefondan bilgi alıyorum. Ya da komşularım, yakınlarım gelip bana bilgi veriyorlar” dedi.

  Madenci babası: Gözlerim görseydi oğluma yardıma giderdim

  CENAZELERİNİ BARİ DEFNEDEBİLSEK

  İşçilerin bir yere girip kurtulabilme ihtimallerini düşündüğünü ifade eden Hasan Baha, "Kalbimden acaba bir yere sokuldular da kurtulabildiler mi? diye düşünüyorum. Birde kaza olur kurtulursun ya da ölürsün. Bu kadar koymazdı. 1 haftadır ağlarız. 1 haftadır aç susuz. Bir yerin altında kaldı mı diye. Zorumuza gidiyor artık. Ne olacaksa artık olsun. Kurtulamazlarsa, bari cenazelerini defnedebilsek” diye konuştu.

  Madencinin babası:Gözlerim görseydi yardıma giderdim #2

  GÖZLERİM GÖRSE KURTARMAYA YARDIMA GİDERDİM

  Kendisinin daha önce hiç madene girip çalışmadığını aktaran Hasan Baha, "Çocuklarım madende çalışıyor ve mutluydular. Benim malum gözlerim görmüyor. Ancak gözlerim görseydi çocuğumu kurtarmak için yardıma giderdim" dedi.

  Madencinin babası:Gözlerim görseydi yardıma giderdim #3

  Madencinin babası:Gözlerim görseydi yardıma giderdim #4


  Görüş Bildir