Euro
15.2342
-0.44%
Dolar
13.5098
0.02%
Altın
800.7650
0.03%
Borsa
1940
1.55%
Bitcoin
498.581
7.08%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Madenden çıkarılan 2 işçi toprağa verildi

  Ermenek'te maden faciasında cansız bedenlerine ulaşılan 2 işçi toprağa verildi. Cenaze sırasında bir annenin feryadı yürek dağladı.
  • 08.11.2014 - 15:34
  Madenden çıkarılan 2 işçi toprağa verildi

  TOPRAK

  Ermenek'teki madende mahsur kalan 18 işçiden ikisinin naaşlarına, 9 gün boyunca yapılan arama çalışmaları sonucunda ulaşılmıştı. Geçen perşembe günü gece cansız bedenlerine ulaşılan 2 işçinin, yakınlarıyla yapılan DNA testinde Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı olduğu belirlendi.

  Madenden çıkarılan 2 işçi toprağa verildi İZLE

  YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

  Maden ocağının nefeslik kısımdaki 2'nci baş yukarı bölümünde moloz içinde cesetleri yan yana bulunan Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı, mezarlıkta da yan yana toprağa verildi. Cenaze töreni alan dar olduğu için cami önünde değil de köy mezarlığında yapıldı.

  Madenden çıkarılan 2 işçi toprağa verildi #2

  "ONU GÖMMEYİN BENİ GÖMÜN"

  Bu nedenle de televizyonların canlı yayın araçları köy girişinden içeri alınmadı. Üzerine beyaz örtü serilen masalar musalla taşı olarak kullanıldı. İşçilerin bayrağa sarılı tabutları cenaze aracından indirilip omuzlarda getirildiği sırada İsa Gözbaşı'nın öz annesi Hatice Tuncer, koşarak açılan mezara girdi. Hatice Tuncer, "Yavrum, nasıl girecek buraya? Ne olur onu gömmeyin beni gömün buraya" diye ağladı. Yakınları, Hatice Tuncer'i güçlükle mezarın içinden çıkartıp sakinleştirdi.

  Madenden çıkarılan 2 işçi toprağa verildi #3

  7 AYLIKKEN HALASINA EVLATLIK VERİLDİ

  Kömür ocağından cesedi çıkarılan işçilerden 23 yaşındaki İsa Gözbaşı'nın, 7 aylık iken çocukları olmadığı için halası Nazmiye Gözbaşı'na evlatlık olarak verildiği ortaya çıktı. 43 yıl önce evlenen Nazmiye ve Ali Gözbaşı çifti, evlat edindikleri İsa Gözbaşı'nı öz evlatları gibi yetiştirdi. Bekar olan ve 1 yıldır sigortalı iş olduğu için mahsur kaldığı maden ocağında çalışan İsa Gözbaşı'nın 'dayı' dediği 4 çocuk babası Hasan Hüseyin Tuncer'in öz babası, Hatice Tuncer'in de annesi olduğunu bildiği belirtildi.


  Görüş Bildir