Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
283.850
2.91%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  Mağdur Boşanmış Kocalar Derneği Başkanı'ndan şok sözler

  “Karılarını öldüren erkekleri alınlarından öpüyorum” diyen Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen hakkında dava açıldı.
  • 12.05.2015 - 13:31
  Mağdur Boşanmış Kocalar Derneği Başkanı'ndan şok sözler

  Mağdur Boşanmış Kocalar Derneği Başkanı ndan şok sözler #1

  İzmir’de kurulu olan Mağdur Boşanmış Babalar Derneği'nin Başkanı Muhammet Özen'in, bir gazeteye verdiği demeçte “Karılarını öldüren kahraman babaları alınlarından öpüyorum” şeklindeki sözlerine, başta kadın dernekleri olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerinden büyük tepki geldi.

  "YA ÖMÜR BOYU NAFAKA ÖDE YA DA ÖLDÜR"

  Kadınlar hakkında çıkarılan yasaların erkekleri mağdur ettiğini belirten ve halen öğretmenlik yapan Özen, mahkemelerin babaları ömür boyu nafaka ödemeye mahkum ettiğini, ödemeyenlerin ise cezaevine girdiğini söyledi. Boşanıldığı zaman devletin erkeğin elinden her şeyi alıp kadına verdiğini savunan Muhammet Özen’in “Devlet erkek için iki seçenek sunuyor. Ya ömür boyu nafaka öde, ya da onu öldür diyor. Başka seçenek bırakmıyor” sözleri şoke etti.

  "HASTALIKLI ZİHNİYET CEZALANDIRILMALI"

  Özen’in dehşet sözleri üzerine harekete geçen İzmir Barosu Kadın Hakları ve Hukuk Araştırma Merkezi Sorumlusu Avukat Nuriye Kadan, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunarak “Bu hastalıklı zihniyet cezalandırılmalı” dedi. Avukat Nuriye Kadan’ın şikayetini inceleyen Savcı, ‘Tahrik ve suçluyu övme’ maddelerinden Özen hakkında dava açtı. Savcılık ifadesinde sözlerinin arkasında olduğunu belirten Muhammet Özen, gelecek ay hakim karşısına çıkarak 5 ile 10 yıl arasında hapis istemiyle yargılanacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir