Dolar
7.7773
-0.5053%
Euro
9.1017
-0.8388%
Altın
1883.44
-0.7681%
Borsa
1131.72
0.754%
G. Altın
471.017
-1.1581%
Bitcoin
83229.63
-1.2108%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Mahkemede Galatasaray marşı

  Yargıda rüşvet davasında Faruk Süren ve Dinç Bilgin ifade verdiği sırada ilginç bir olay yaşandı.
  • 26.09.2012 - 08:00
  Mahkemede Galatasaray marşı

  Mahkemede Galatasaray marşı #1

  Yargıda rüşvet davasında Faruk Süren ve Dinç Bilgin ifade verdi. İfade verildiği sırada jandarma görevlisinin cep telefonu melodisinde Galatasaray marşı çalması ilginç bir diyaloğun yaşanmasına neden oldu.

  Yargıya rüşvet iddialarıyla ilgili işadamları Faruk Süren, Dinç Bilgin ve Efe Önbilgin'in yargılandığı davanın 2. duruşması bugün görüldü. 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılandığı İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davaya 3 tutuklu sanık ile aralarında işadamları Faruk Süren, Dinç Bilgin ve Efe Önbilgin'in de aralarında olduğu 21 tutuksuz sanık katıldı.

  DİNÇ BİLGİN: SANIKLARLA TELEFONLA BİLE KONUŞMADIM

  Duruşmada ilk olarak tutuksuz sanık işadamı Dinç Bilgin ifade verdi. İddianamede "sürmekte olan davaları nedeniyle ilgili takipsizlik verilmesine yönelik girişimlerde bulunduğu" iddia edilen sanık Dinç Bilgin, suçlamaları kabul etmedi. İddianamede adı geçen şahısları tanımadığını ifade eden Bilgin, "Onlarla telefonda bile konuşmadım" dedi.

  FARUK SÜREN DE İDDİALARI KABUL ETMEDİ

  Hakkında açılan soruşturmada lehe bilirkişi raporu yazdırarak takipsizlik kararı alabilmek için örgüte başvurduğu, bu kapsamda sanıklar Erdoğan Maden ve Mehmet Nosel'e rüşvet verdiği iddia edilen işadamı Faruk Süren de iddiaları kabul etmedi. Süren, "Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. Bunu medya kanalıyla öğrendik. Araştırdık ve dosyanın inceleme safhasında olduğunu Şişli Adliyesi'nden öğrendim. Dosyadan fotokopi alma düşüncesiyle avukatım Selma Yıldız girişimde bulundu. 21 dosyayı bana Erdoğan Maden getirdi. Ona fotokopi masrafını ofisimde elden ödedim. Bin lira kadar ödeme yaptım. Bu davaların biri hale devam ediyor. Diğerinden ise beraat ettim" dedi. Süren, adliyede Erdoğan Maden ile görüşmediğini de sözlerine ekledi. Bir örgüt olduğunu bile bilmediğini anlatan Süren, "Örgütten yardım almadım. Talepte dahi bulunmadım" diye konuştu.

  EFE ÖNBİLGİN: ANNEM BORCUMU DUYSA KALPTEN GİDERDİ

  "Mete Can Kurt isimli şahsa olan borçlarının yeniden düzenlenmesi amacıyla örgütle irtibata geçtiği, örgütün yönlendirmesiyle Kurt'a iftira atarak soruşturma açılmasını sağladığı" iddia edilen İşadamı Efe Önbilgin ise suçlamaları kabul etmedi. Önbilgin, Mete Can Kurt'a olan 70 bin Dolar borcundan dolayı çıkan sorun nedeniyle avukat bulmak için tutuklu sanık Sinan Berberoğlu'ndan yardım istediğini söyledi. Üye hakimin, "Anneniz babanız yüksek yargıda çalışıyor ve siz avukat bulabilmek için neden Sinan Berberoğlu'ndan yardım istiyorsunuz?" diye sordu. Önbilgin, "Annem 70 bin Dolar borcum olduğunu duysaydı kalpten giderdi. Ailemi bu işe karıştırmak istemedim" cevabını verdi.

  CEP TELEFONUNDA GALATASARAY MARŞI

  Sanıkların ifade verdiği sırada salonda bulunan jandarma görevlisinin cep telefonu çaldı. Telefonun melodisinin "Galatasaray marşı" olması üzerine Mahkeme Başkanı Hikmet Şen, "Faruk Bey'le ilgisi yok değil mi?" dedi. Başkan Şen'in bu sözü salonda gülüşmelere neden oldu.

  İDDİANAMEDEN

  İddianamede Faruk Süren'in "örgüte yardım etmek" ve "rüşvet" suçlarından 5 yıldan 15 yıla, Dinç Bilgin'in "örgüte yardım etmek" suçundan 1 yıldan 3 yıla, Efe Önbilgin'in "örgüte yardım etmek" ve "iftira" suçlarından 2,5 yıldan 9 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir