Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
513.879
0.97%
3ºC
İstanbul
Hafif yağmur 3 C

  Malatya'da BDP il binasına silahlı saldırı

  Malatya BDP il binasının camına ateş açıldı.
  • 06.10.2012 - 17:07
  Malatya'da BDP il binasına silahlı saldırı

  Malatya da BDP il binasına silahlı saldırı #1

  Malatya'da BDP il binasının camı, gece tabanca ile açılan ateşle kırıldı. Polis, gözaltına aldıkları akli dengesi yerinde olmayan bir kişinin havaya ateş açması sonucu olayın gerçekleştiğini belirtirken, BDP'liler, saldırının bilinçli ve kendilerine yönelik olduğunu öne sürdü.

  AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİL İDDİASI

  Olay öğle saatlerinde BDP'lilerin parti binasına gelmesi ile ortaya çıktı. Toplantı odasında camdan kurşun girdiğini gören görevli, durumu polise bildirdi. Parti binasına gelen polis ekipleri, olayın gece saatlerinde yaşandığını ve akli dengesi yerinde olmayan bir kişinin havaya rastgele ateş açması sonucu merminin parti binasına isabet ettiğini söyledi.

  Malatya da BDP il binasına silahlı saldırı #2

  BDP: BİLİNÇLİ SALDIRI

  BDP İl Başkan Vekili Yusuf Bulut, olayın kendilerine haber verilmediğini, parti binasına geldiklerinde durumu öğrendiklerini ifae ederek, saldırının bilinçli olduğunu öne sürdü.

  Bulut, "Polis bize olayı gerçekleştirenin akli dengesinin yerinde olmadığını söyledi. Ancak bazı görgü tanıklarının ifadelerine göre karşıya yaslanıp parti binasına ateş açmış. Biz bu olayın bize yönelik olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

  Emniyet yetkilileri, BDP il binasına isabet eden kurşun ile ilgili gözaltına alınan akli dengesi yerinde olmayan şüphelinin sorgusunun sürdüğünü, olay sırasında alkollü olduğunu ve olayın siyasi bir yönünün bulunmadığını belirttiler.


  Görüş Bildir