Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Malatya'da MHP seçim irtibat bürosunda kavga

  Malatya'nın Battalgazi ilçesindeki MHP seçim bürosuna gelen 3 kişi ile görevliler arasında kavga çıktı.
  • AA
  • 26.10.2015 - 05:45

  Malatya'da MHP seçim irtibat bürosunda kavga

  k

  MHP Malatya seçim irtibat bürosunda partililerle büroya gelen bir grup arasında kavga çıktı, 2 kişi gözaltına alındı.

  SİLAH ÇEKİLDİ

  Battalgazi İlçesi Saray Mahallesi Beşkonaklar Caddesi üzerindeki MHP seçim irtibat bürosuna 3 kişi girdi. Burada bazı isimleri soran grup ile görevliler arasında tartışma çıktı.

  Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine içeri giren gruptan bir kişi silah çekti.

  SİLAH TUTUKLUK YAPINCA KAÇTILAR

  Silahın tutukluluk yapması üzerine olay yerinden kaçan 2 kişi, emniyet ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Malatya Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, seçim irtibat bürosunda inceleme başlattı.

  "SİLAHIN PATLAMAMASI BÜYÜK ŞANS"

  Daha sonra büroya gelen MHP Malatya 1. sıra milletvekili adayı Şinasi Kazancıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, emniyet ekiplerinin araştırmalarının devam ettiğini söyledi.

  Ülke olarak kritik günlerden geçildiğini belirten Kazancıoğlu, "Birileri kıvılcım çakmaya niyetlenmiş olabilir, sebebini bilmiyoruz. Sebebini emniyet müdürlüğü takibe aldı. Belki de yakalandı. Sağlıklı bilgi daha henüz almadık. Sebebini öğreneceğiz ama inşallah umut ediyorum bizleri test etmeye niyetli birileri değildir. Önce Malatya'nın sonra da Türkiye'nin huzurunu bozacak bir şey değildir. Birliğe en çok ihtiyaç olan bir dönemdeyiz. Kesinlikle ve kesinlikle MHP olarak, ülkücü hareket olarak, bizler bu ülkenin birliğinden ve dirliğinden yanayız. Ancak evimize gelip saldıranlara gereken cevabı verecekte güçteyiz. Silahın patlamamasını hakikaten bir şans olarak görüyorum, çok ciddi şeyler olabilirdi" diye konuştu.

  Kazancıoğlu, ilk bilgilere göre içeri giren 3 kişi haricinde dışarıda 3-4 kişinin bulunduğunu söyledi. Seçim bürosunda görevli iki kişinin kavgada hafif yaralandığı ve Malatya Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edildiği öğrenildi.

  Görüş Bildir