Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
314.405
-0.49%
9ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 9 C

  Manisa Valisi'nden zehirlenme açıklaması

  Manisa'daki kışlada, 1 askerin yaşamını yitirdiği, 1049 askerin ise rahatsızlandığı olayla ilgili yapılan laboratuvar testleri devam ediyor.
  • DHA
  • 06.06.2017 - 13:39
  Manisa Valisi'nden zehirlenme açıklaması

  Vali Mustafa Hakan Güvençer, Manisa'da 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı kışlasında 1 askerin hayatını kaybettiği, 1049 askerin ise rahatsızlandığı olayla ilgili jandarmanın kuruluş yıl dönümü kutlamalarının ardından soruları yanıtladı.

  SUDA HERHANGİ BİR BAKTERİYE RASTLANMADI

  Laboratuvar testlerinin tamamlanmadığını, sudan alınan örneklerin temiz çıktığını duyuran Güvençer, "Bir bakteriyel enfeksiyon yaşandı. Bu bakteriyel enfeksiyonun sebebi salmonella. Salmonellanın gıdadan ve sudan geçme ihtimali var. Suyla ilgili laboratuvar sonuçları geldi. Suda herhangi bir bakteriye rastlanmadı. Şu anda tek kuvvetli şüpheli gıda, orada tüketilen hindi eti. Bu laboratuvar sonuçları ile yüzde 100 kesinleşmedi. Gıdadan alınan numunelerle laboratuvar ortamında üretilen kültürlerin bir şekilde çakıştırılması gerekiyormuş. Bir taraftan idari soruşturma için laboratuvar tetkikleri devam ediyor, bir taraftan da sözleşmenin sürdürülüp sürdürülmeyeceği, cezalandırılıp cezalandırılmayacağı kısmı için ortada insan sağlığını tehdit eden bir hadise olduğu için, bir ölüm şüphesi olduğu için Cumhuriyet Savcılığınca ceza soruşturması tahkik ediliyor." diye konuştu.

  Manisa Valisi nden zehirlenme açıklaması #1

  FİRMANIN SÖZLEŞMESİ DEVAM EDİYOR

  Askeriyeye yemek veren firmanın yemek vermeye devam ettiği açıklayan Vali Güvençer, "Şu anda sözleşmesi feshedilmedi. Laboratuvar sonuçlarının kesinleşmesi bekleniyor." dedi.

  Manisa Valisi nden zehirlenme açıklaması #2

  4 ASKER HALA HASTANEDE

  Manisa'da 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda yedikleri yemeğin ardından rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan askerlerden, 1'i yoğun bakımda olmak üzere 4'ünün tedavisi sürüyor.


  Görüş Bildir