Euro
11.1348
0.98%
Dolar
9.5346
0.57%
Altın
551.54
0.65%
Borsa
1.522
0.18%
Bitcoin
591.565
4.58%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Manisa ve Adana'da fabrika yangınları

  Manisa Muradiye Organize Sanayi Bölgesi'nde ve Adana Sarıçam ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'ndeki iki fabrikada çıkan yangınlar kontrol altına alındı.
  • İHA
  • 28.06.2020 - 23:25
  Manisa ve Adana'da fabrika yangınları

  Manisa'nın Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir beton fabrikasının ham maddelerinin bulunduğu alanda yangın çıktı. Fabrikanın dış bölümünde bulunan plastik atıkların toplandığı alanda çıkan yangına ilk müdahale fabrika çalışanları tarafından yapılırken, Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekibi olay yerine sevk edildi.

  PLASTİK ATIKLAR, MÜDAHALEYİ GÜÇLEŞTİRDİ

  Yangının plastik atıkların bulunduğu bölümde çıkması nedeniyle ekipler tarafından güçlükle müdahale edildi. 12 itfaiye aracı ve 20’ye yakın personelin müdahale ettiği yangın yaklaşık 45 dakikada kısmen kontrol altına alındı. Ekipler tarafından yangının kontrol altına alınarak tamamen söndürülmesi amacıyla çalışmalar devam ediyor.

  Manisa ve Adana da fabrika yangınları #1

  YANGIN 4 SAAT SONRA TAMAMEN SÖNDÜRÜLDÜ

  Yangına müdahale eden itfaiye erlerinin, soğutma çalışmaları başlatıldığı sırada çıkan yoğun dumandan etkilenmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

  Sağlık ekipleri ambulanslarla dumandan etkilenen itfaiye erlerine oksijen verdi. 4 itfaiye eri ise hastaneye kaldırıldı.

  Manisa Şehir Hastanesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsasultan Hastanesine kaldırılan itfaiye erlerinin durumlarının iyi olduğu belirtildi. İtfaiye erlerinin kimyevi madde soludukları için hastanede müşahede altında tutuldukları öğrenildi.

  Yangının kesin çıkış sebebinin öğrenilmesi için jandarma ekiplerince soruşturma başlatıldı.

  Manisa ve Adana da fabrika yangınları #2

  ADANA'DAKİ YANGIN DA KONTROL ALTINDA

  Adana Sarıçam ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’ndeki nişasta fabrikasının depo kısmında elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangın kısa sürede büyüdü. Çalışanların durumu bildirmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Yangının kontrol altına alınamaması üzerine olay yerine çevre ilçelerden de itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangına 25 araç ve 60 personelle müdahale ediliyor. İtfaiye ekiplerine yardım için olay yerine iki de TOMA geldi. Yangını kontrol altına almak için ekipler büyük çaba sarf etti. Yaklaşık 4.5 saat süren çalışmanın ardından yangın kontrol altına alındı.

  Manisa ve Adana da fabrika yangınları #3

  Olay yerine gelen Adana Valisi Süleyman Elban, yangının kontrol altına alındığını belirterek, "Yangın itfaiye ekiplerinin tahminine göre elektrik kontağından çıkmış. Yangın bir süre sonra fark edildiği için kısa sürede fabrikanın bütün deposunu sarmış. Bu nedenle bütün itfaiye ekipleri, çevre illerden gelen itfaiye ekipleriyle birlikte müdahale etti. Yangın kontrol altına alındı. Yarım saat içinde de yangını söndüreceğimizi tahmin ediyoruz. Yangında sevindirici olan vardiya olmasına rağmen can kaybının ya da yaralanmanın olmaması" dedi.

  Manisa ve Adana da fabrika yangınları #4

  TOMA DA YARDIMA GELDİ

  İtfaiye ekiplerinin söndürmekte güçlük çektiği yangına müdahale etmek için İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı iki TOMA da sevk edildi. Öte yandan Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de takviye olarak bölgeye gönderildi.

  KONTROL ALTINA ALINDI

  Onlarca araç, tanker, TOMA ve 60 itfaiye personelinin müdahale ettiği yangın, sabah saatlerinde tamamen kontrol altına alındı. İtfaiye ekiplerinin, küçük çaplı alevleri söndürmek ve enkazı soğutmak için çalışmalarını sürdürüyor.

  Büyük çapta maddi zarara yol açan yangının elektrik kontağından çıktığı üzerinde duruluyor.

  Manisa ve Adana da fabrika yangınları #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir