Euro
10.1117
0.06%
Dolar
8.5773
0.29%
Altın
495.36
0.21%
Borsa
1.346
-0.22%
Bitcoin
319.488
-1.50%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Manisa'da çöpte saatlerce 17 bin lira arandı

  Manisa’da bir kadın, içinde 17 bin TL bulunan poşeti yanlışlıkla çöpe attı. Kadının isteği üzerine poşet yaklaşık 2 saat arandı.
  • İHA
  • 07.05.2015 - 15:28
  Manisa'da çöpte saatlerce 17 bin lira arandı

  Manisa’nın Yunusemre ilçesi Topçuasım Mahallesi’nde yaşayan Özlem Budakçıgil, dalgınlıkla içerisinde 17 bin TL bulunan poşeti çöpe attı. Budakçıgil, olayı fark ettikten sonra hemen Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri'ne haber verdi.

  Manisa da çöpte saatlerce 17 bin lira arandı #1

  DİDİK DİDİK ARANDI

  Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan, bunun üzerine hemen durum tespiti yaparak bölgedeki çöpleri toplayan ekibi arayarak çöpü boşaltmadan direkt Muradiye Şantiyesi’ne gelmesini söyledi. Muradiye Şantiyesi’ne getirtilen 13 metreküplük çöp kamyonu, kaybolan paranın sahibi Özlem Budakçıgil gelene kadar boşaltılmadı. Budakçıgil, ailesinin gelmesiyle boşaltılan çöp aracından dökülen çöpler, Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri personeli tarafından didik didik arandı.

  BULUNDU

  Yaklaşık 2 saat süren çalışmalar neticesinde bulunamayan para dolu poşet, Özlem Budakçıgil’in mahallesindeki başka bir çöpte bulundu. Özlem Budakçıgil, eşi Bülent Budakçıgil ile beraber temizlik İşleri personelinin yoğun çalışmasından dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

  "PARANIN BULUNMASI HEPİMİZİ MUTLU ETTİ"

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, paranın bulunmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek “İlgili Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, saha amirimiz aracı çekip para sahibini çağırıyor. Ekiplerimiz tarafından çöpün içerisinde para aranıyor. Yoğun bir çalışma neticesinde bulunamıyor. Daha sonra poşetin bir başka çöpe atıldığı anlaşılıyor ve para bulunuyor. Personelimizi özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum. Paranın bulunması da hepimizi mutlu etti” dedi.

  Belediye Başkan Yardımcısı Saniye Altay da Şantiye Belediye Başkan Yardımcısı olarak gidişinin ilk gününde böyle bir olayla karşılaştıklarına dikkati çekerek “İlk günün böyle bir anı ile başlaması çok da üzücüydü. Bulacağız diye hep beraber çöpün içerisinde çizgili torba aradık. Çizgili poşetten sonra diğerlerini bulamayınca üzüldük hepimiz. Sonra hanımefendinin poşeti bulması ile hepimiz çok mutlu olduk“ şeklinde konuştu.

  “EKİPLERİN ÖZVERİLİ ÇALIŞMASINDAN ÇOK MEMNUN OLDUM”

  Parasını bulan Özlem Budakçıgil de, 17 bin TL paranın poşetin içinde olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “İçinde 17 bin TL bulunan poşeti çöp zannedip atmışım. Ama meğer kendi çöpüme değil komşunun yanındaki çöpe atmışım. Paramın kaybolduğunu anlayınca Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri'ne haber verdim. Onlar da o konteynerin hangi konteyner olduğunu öğrendiler ve onu boşaltmadılar. Bizi çağırdılar şantiyede bizim gelmemiz ile çöpü saatlerce o sıcakta aradılar. Daha sonra eve geldik. Paranın bulunduğu poşeti diğer çöpte buldum. Benim dalgınlığımdan kaynaklandığı için böyle bir olay oldu. Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çok emek sarf etti. Emniyet ekipleri bile bu durum ile bu kadar ilgilenmezlerdi. Ekiplerinizin en başından beri özverili çalışmasından dolayı çok memnunuz. Sağolsunlar, haklarını da helal etsinler. Belediye personeli kendilerininmiş gibi çok emek harcadılar. Saatlerce arayıp eve geldikten sonra kendi kendime de çok kızdım. Oradaki çöpe niye bakmadım. İnsanların vakitlerini aldım diye çok üzüldüm.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir