Petrol
111.26
2.05%
Euro
17.434
-0.53%
Dolar
16.7566
0.35%
Altın
966.57
-0.35%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
328.737
3.44%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Manisalı yaşlı çift, virüs nedeniyle misafir kabul etmedi

  Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaşayan yaşlı çift, korona virüs nedeniyle evlerinin kapısına astıkları yazıyla misafirleri geri çevirdi.
  • İHA
  • 31.07.2020 - 23:16
  Manisalı yaşlı çift, virüs nedeniyle misafir kabul etmedi

  Turgutlu ilçesi Kurudere Mahallesi’nde 3 çocuk ve 5 torun sahibi Abdurrahman Akça ile eşi Ümriye Akça yaşadıkları evin girişine astıkları yazıyla korona virüs tedbirlerine dikkat çekti.

  Koronavirüs nedeniyle eve misafir kabul etmeyen Akça çifti, kapıya astıkları yazıda, "Değerli kardeşlerimiz, korona virüs riski nedeniyle bayram boyunca misafir kabul edemiyoruz. Kusura bakmayın, bayramınız mübarek olsun" ifadelerine yer verdi.

  Manisalı yaşlı çift, virüs nedeniyle misafir kabul etmedi #1

  "HERKES BU KURALLARA UYMALI"

  Koronavirüs nedeniyle risk grubunda bulunduğunu belirten Abdurrahman Akça, "Korona virüs nedeniyle bu yazıyı astım. Koronavirüs riskini çok kişi benimsemiyor ama ben riski benimsiyorum. Gün be gün etrafımızda dağılıyor, bunun için bu yazıyı asmakta yarar gördüm. Yazıyı okuyanlar ’İyi yapmışsın’ diyorlar. Ben de iyi yaptığımı düşünüyorum. Bu kurallara herkes uyarsa inşallah bu hastalığın hakkından gelinir. Toplu halde olursak risk büyür, herkesi bu kurallara uymaya davet ediyorum" dedi.

  Manisalı yaşlı çift, virüs nedeniyle misafir kabul etmedi #2

  Akça, komşuları ile sosyal mesafeye uygun olarak uzaktan bayramlaşırken, mahalle sakinleri de kurallara uymanın önemini ifade ediyor.

  Manisalı yaşlı çift, virüs nedeniyle misafir kabul etmedi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir