Euro
10.0401
0.61%
Dolar
8.4737
0.82%
Altın
494.03
1.02%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
333.500
4.55%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 29 C

  Mardin'de devrilen tanker alev topuna döndü

  Mardin'in Nusaybin ilçesinde uluslararası İpekyolu üzerinde seyir halindeki tanker, kontrolden çıktıktan sonra devrilip alev aldı.
  • DHA
  • 26.05.2015 - 16:19
  Mardin'de devrilen tanker alev topuna döndü

  mardin

  Irak'tan yüklediği ham petrolü Türkiye'ye getiren Nurettin Baykuş yönetimindeki 33 CRR 77 plakalı tanker, uluslararası İpekyolu üzerinde, Nusaybin'e 10 kilometre kala kontrolden çıkıp devrildi.

  YOL BOYU ALEV ALDI

  Sürücü Nurettin Baykuş, kendi imkanları ile araçtan çıkmayı başarırken, tanker alevler içinde kaldı. Tankerden sızan ham petrolün de alev alması nedeniyle İpekyolu'nun o kesimi, alevler içinde kaldı. Jandarma ekipleri İpekyolu'nu trafiğe kapatırken, alevlere Nusaybin, Mardin ve Şırnak'ın Cizre ilçesinden gelen itfaiye ekipleri müdahale etti.

  YANGIN 2 SAAT SONRA KONTROL ALTINA ALINDI

  Karayolu kıyısındaki buğday ekili tarlalara da sıçrayan alevlere çiftçiler traktörleriyle müdahale ederken, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çabaları sonucu kontrol altına alınabildi. İtfaiye alevler kontrol altına alındıktan sonra tankerde soğutma çalışmaları yaptı.

  Mardin'de devrilen tanker alev topuna döndü VİDEO

  Mardin de devrilen tanker alev topuna döndü #2

  GÖKYÜZÜNÜ SİYAH DUMAN KAPLADI

  Yangın nedeniyle İpekyolu'nda uzun araç kuyrukları da oluşurken, gökyüzünü siyah duman kapladı. Yangının kontrol altına alınmasının ardından karayolu yaklaşık 3 saat sonra tek yönlü olarak trafiğe açıldı.

  Mardin de devrilen tanker alev topuna döndü #3

  Mardin de devrilen tanker alev topuna döndü #4

  Mardin de devrilen tanker alev topuna döndü #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir