Petrol
93.12
-0.27%
Euro
18.4224
0.32%
Dolar
18.5788
-0.26%
Altın
1.024
-0.08%
Borsa
3547
1.81%
Bitcoin
377.164
0.27%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Marmara Üniversitesi'nde şiddet olaylarına protesto

  İletişim Fakültesi öğrenci kulüpleri ve fakülte bölüm temsilcileri, provokatif olayları kınadı.
  • 06.06.2012 - 21:27
  Marmara Üniversitesi'nde şiddet olaylarına protesto

  Marmara Üniversitesi nde şiddet olaylarına protesto #1

   

  Marmara Üniversitesi (MÜ) İletişim Fakültesi öğrenci kulüpleri ve fakülte bölüm temsilcileri, son günlerde gerçekleştirilmeye çalışılan provokatif şiddet olaylarını kınadı.

  Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, MÜ İletişim Fakültesi öğrencileri ile İnteraktif Medya Kulübü, Marmara Gençlik Kulübü, Marmara İletişim Kulübü, Marmara İletişim Organizasyon Kulübü, Marmara Sinema Kulübü, Marmara'nın Genç İletişimcileri Kulübü, Türkçe Basın Kulübü, Gazetecilik Bölümü, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ve Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü öğrenci temsilcilerinin, son günlerde üniversitelerde ve fakültelerinde bir kısım öğrenci tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan provokatif şiddet olaylarını ve fakültedeki bir öğrenciye yönelik saldırıyı kınadığı belirtildi.

  Açıklamada, şöyle denildi:

  ''Bizler üniversitelerin, düşüncelerin özgürce üretildiği, ifade edildiği, paylaşıldığı ortamlar olduğuna inanıyor ve bu kapsamda üniversitelerin şiddet ve insan hayatına yönelik saldırılarla anılmasından üzüntü duyuyoruz. Halbuki üniversiteler, nitelikli eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra karşılıklı anlayış, saygı ve hoşgörünün de en üst düzeyde yaşandığı yerler olmalıdır.''


  Görüş Bildir