Petrol
86.7
-1.53%
Euro
17.9638
-0.31%
Dolar
18.5434
0.14%
Altın
980.25
-0.74%
Borsa
3185
0.00%
Bitcoin
362.548
3.58%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Marmaris'te geri dönüşüm ve çöp kutularını parçaladılar

  Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Armutalan Mahallesi ve Datça Karayolu'nda, orman yollarındaki geri dönüşüm ve çöp kutuları parçalandı, içleri boşaltıldı.
  • DHA
  • 20.12.2017 - 12:55
  Marmaris'te geri dönüşüm ve çöp kutularını parçaladılar

  Marmaris-Datça karayolu ve Armutalan Mahallesi'ndeki orman yolları, moloz çöplüğüne döndü. Karayolu kenarına ve orman içlerine kimliği belirsiz kişiler tarafından inşaat molozları ve ev eşyaları konulurken, geri dönüşüm kutuları da parçalandı. Seyir Tepesi mevkinde manzara seyretmeye gelen vatandaşlar, yaşanan doğa katliamını ihbar etti. Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, 8 kilometre uzunluğundaki karayolunu ve ormanlık alanlardaki çöpleri temizledi. Altı saat süren temizlik sonunda 18 traktör römorku inşaat molozu, ev eşyaları ve çeşitli çöpler toplanarak katı atık tesisine gönderildi.

  Marmaris te geri dönüşüm ve çöp kutularını parçaladılar #1

  "50 LİRA İÇİN DOĞAYI KİRLETİYORLAR"

  Marmaris Temizlik İşleri Müdürü Barış Ünlü, karayolları kenarları ve orman içlerinden belediye ekiplerinin sorumlu olmadığını belirterek, "Ancak bu kirliliği görünce vicdanen müdahale ediyoruz. Her turizm sezonu sonunda bu doğa katliamı ile karşı karşıya kalıyoruz. Evlerinden ve işletmelerinden çıkan molozları gece vakti kimseye görünmeden ormanlık alanlar ile karayolları kenarlarına atıyorlar. Çöplerini katı atık tesisine götürdüklerinde kamyon başı 50 lira ücret alınıyor. Bu parayı vermemek için doğayı kirletiyorlar." dedi. Belediye ekiplerinin çöpleri temizleyeceğini söyledi.

  Marmaris te geri dönüşüm ve çöp kutularını parçaladılar #2

  "PARÇALAMAYIN DİYE YAZI MI YAZALIM"

  Ünlü, asıl üzüldükleri konunun ise geri dönüşüm ile çöp kutularının parçalanarak tepeden aşağıya atılması olduğunu belirterek, "Neden bu yapılır, amaç nedir bilemiyorum. Bizler şimdi kendimizi sorgulamaya başladık. Acaba çöp kutularının üzerine parçalamayın, aşağı atmayın yazıları mı yazsak da insanlarımızı daha duyarlı hale getirsek. Önümüzdeki günlerde bu geri dönüşüm kutularının üzerine 'Parçalamayın' yazısı yazacağız. Bizler, Milli Parklar ve Orman Müdürlüğü sorumluluğundaki alanları korumak için seferber olduk. Vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz." dedi.

  Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ise, orman yollarına moloz ve çöplerin gece saatlerinde döküldüğünü, bunun takibinin zor olduğunu belirtti.

  Marmaris te geri dönüşüm ve çöp kutularını parçaladılar #3

  Marmaris te geri dönüşüm ve çöp kutularını parçaladılar #4

  Marmaris te geri dönüşüm ve çöp kutularını parçaladılar #5


  Görüş Bildir