Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
288.349
3.84%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Marmaris’te plaja inen helikopter, işletmecileri rahatsız etmedi

  13 Haziran'da bir helikopterin plaja inmesi ile ilgili görüntülere sosyal medyadan tepki gösterilirken, plajın bulunduğu alandaki işletme sahipleri ise önceden gerekli önlemlerin alındığını açıkladı.
  • DHA
  • 16.06.2021 - 07:58
  • Güncelleme : 16.06.2021 - 09:02
  Marmaris’te plaja inen helikopter, işletmecileri rahatsız etmedi

  Muğla'nın Marmaris ilçesine 42 kilometre mesafedeki Kumlübük mevkisindeki plaja, sokağa çıkma kısıtlaması olduğu geçen 13 Haziran'da sivil bir helikopter iniş yaptı.

  Plajdaki tatilciler, meraklı gözlerle helikopterin inişini izledi.

  Robinson R66 tipi helikopterin plaja inişi, bir tatilci tarafından cep telefonu ile görüntülenip, sosyal medyada paylaşıldı.

  İNCELEME BAŞLATILDI

  Sosyal medyadan görüntüyü izleyenler, yaptıkları paylaşımda insanların bulunduğu plaja helikopterin inmesine tepki gösterdi.

  Konu ile ilgili inceleme başlatılırken, helikopterin sahibi ve pilotunun bir teknoloji firmasının sahibi iş adamı Temel Akçay olduğu öğrenildi.

  Marmaris'te halk plajına inen helikopter VİDEO

  PLAJDAKİ İŞLETMECİLERDEN ‘RİSK YOKTU’ SAVUNMASI

  Plajın bulunduğu alandaki işletmenin sahipleri ise yaptıkları açıklamada tüm önlemlerin alındığını, risk oluşturabilecek bir durumun söz konusu olmadığını savundu.

  Kumlubük'te apart otel ve restoran işletmeciliği yapan Hüseyin Oruk, "Daha önceden bir pilot gönderdiler ve kontroller yapıldı. Karşı acıdan görüntü çekildiği için sanki şezlongların arasına inmiş gibi gösterilmiş. Bir tane toz bile kalkmadı. Ne şezlonglar devrildi ve şemsiyeler zarar gördü. Burası bizim işletme böyle tehlikeli bir durum olsa müdahale ederdik. Çok kontrollü indi ve kalktı gitti. Misafirleri vardı bir saat kaldılar geri döndüler." dedi.

  Marmaris’te plaja inen helikopter, işletmecileri rahatsız etmedi #1

  “BİZİM İÇİN ÇOK GÜZEL BİR ANI OLDU”

  Otel ve restoran işletmecisi Dursun Demirtaş da "Pazar günü plaj çok sakindi. Çünkü sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kalabalık yoktu. Helikopterin inişi ve kalkışı bile çok sessiz oldu. İndiği yerde birkaç müşterimiz şezlongdaydı, kesinlikle rahatsız olmadılar. Misafirlerine ziyarete gelmişler. Burada böyle bir rahatsızlık olsa hemen müdahale eder, jandarmayı arardık. Bizim için çok güzel bir anı oldu. Zaten plaj o gün çok boştu, hiçbir şekilde tehlike yoktu. Bu alanı helikopteri kullanan kişinin yardımcısı kontrol etmiş. Sosyal medyada yapılan yorumlar bizi çok üzdü." dedi.

  Marmaris’te plaja inen helikopter, işletmecileri rahatsız etmedi #2

  Marmaris’te plaja inen helikopter, işletmecileri rahatsız etmedi #3

  Marmaris’te plaja inen helikopter, işletmecileri rahatsız etmedi #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir