Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
486.214
2.72%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Marmaris'te plajların kiraya verilmesi protesto edildi

  Marmaris'te bir grup vatandaş, ilçedeki bazı plajların "beach club" adı altında ayak bastı parası adı altında ücret alınmasını protesto etti.
  • 07.09.2014 - 12:47
  Marmaris'te plajların kiraya verilmesi protesto edildi

  Marmaris te plajların kiraya verilmesi protesto edildi #1

  Sosyal medya üzerinden örgütlenerek İçmeler Sahili'nde bir araya gelen vatandaşlar, "Plajlar halkın kullanımına açıktır, hiçbir şekilde engellenemez", "Kıyılar bizim, işgale son", "Havlunu kap gel" gibi yazılar bulunan pankartlar taşıyarak kıyı boyunca yürüdü.

  SAHİLDE KAPATILAN ALANLARA PROTESTO

  Sahilde kapatılan alanları gazetecilere gösteren eylemcilere, bazı tatilciler de destek verdi. Destekçilerden bir kısmı eylemcilerle birlikte yürüyerek tepkisini gösterdi. İçmeler'deki bir plajda talep edilen ücreti vermediği için darbedildiği ileri sürülen akademisyen Necmi Buğdaycı da eylemciler arasında yer aldı. Buğdaycı, gazetecilere yaptığı açıklamada, sahillerin gerek oteller, gerekse de 'beach club' adı verilen işletmeler tarafından işgalinin artarak sürdüğünü savundu.

  "KIYILAR HALKIN KULLANIMINA AÇIKTIR"

  Yaşadığı olayı anlatan Buğdaycı, "İşletmenin kafe kısmında bir şeyler yiyip içtikten sonra plaja geçmek istediğimde 'giriş parası' istenmişti. Sahile havlu sererek oturmak istediğimde plaj görevlisi tarafından kaba bir şekilde yerimden kaldırıldım. Benim yaşadığım bireysel bir olaydı. İşletmecilerin tutumunu dava konusu yaptım. Kıyılar halkın eşit ve ücretsiz kullanımına açıktır, kimse kıyıları kapatamaz" diyor. Öncelikli talebimiz bu yasanın uygulanması" diye konuştu.

  İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

  Eylemciler, plajların kiralaya verilmesi uygulamasına son verilmesi için imza kampanyası başlatacak. Polis ekiplerinin güvenlik önlemleri aldığı eylem, olaysız bir şekilde sona erdi. Geçen hafta da benzer bir eylem yapan grup üyeleri, turistlerin yattığı şezlonglar arasına havlularını sererek oturmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir