Petrol
109.21
0.00%
Euro
17.4914
-0.21%
Dolar
16.6941
-0.03%
Altın
970.43
0.05%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
316.959
-7.07%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Marmaris'te referandum eylemi

  Marmaris'te 50 kişilik bir grup, Atatürk Anıtı önünde referandum sonuçlarına tepki gösterdi.
  • DHA
  • 18.04.2017 - 11:05
  Marmaris'te referandum eylemi

  Marmaris Halk Platformu üyesi bir grup, sosyal medya üzerinden örgütlendi. Dün saat 20.00'de, Kordon Caddesi'nde bulunan Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 50 kişi, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararlarına ve yeni anayasa değişikliği için yapılan referandum sonucuna tepki gösterdi.

  İZMİR MARŞI OKUDULAR

  Akordion eşliğinde İzmir Marşı'nı söyleyen grup ayrıca, "Bu seçim kabul edilemez", "Faşizme karşı omuz omuza" ve "YSK halka hesap verecek" sloganları attı.

  Marmaris te referandum eylemi #1

  EMNİYET MÜDÜRÜ UYARDI

  Yağmur altında çevreden geçen vatandaşlara da seslenerek destek isteyen grubu, Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya uyardı. Gruba seslenen Müdür Sarıkaya, "İkazımı yapıyorum. Dağılmayana gözaltı yapacağım" dedi. Gruptan bazı kişiler ise "Çocuklarımızın geleceği için eylem yapıyoruz. Türkiye'nin birçok yerinde halk sokakta, illegal eylem yapmıyoruz" dedi.

  Marmaris te referandum eylemi #2

  Emniyet Müdürü Sarıkaya, "OHAL kapsamındayız. Akşam ve izinsiz eylem yapamazsınız. Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefetten gözaltına alırım" karşılığını verdi. Karşılıklı konuşmalar sırasında çok sayıda sivil ve resmi polis ekibi, Atatürk Anıtı önüne geldi. Polis, grubun etrafını çevirerek dağılmaları konusundan uyardı. Grup, görüntü çeken basın mensuplarına, daha sonra Marmaris Kaymakamlığı'ndan izin alarak daha yoğun katılımla burada buluşacaklarını söyleyip, alkış ve sloganlarla meydandan ayrıldı.

  Marmaris te referandum eylemi #3


  Marmaris te referandum eylemi #4

  Marmaris te referandum eylemi #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir