Petrol
113.81
1.95%
Euro
17.5216
-0.09%
Dolar
16.8114
-0.09%
Altın
976.73
-0.11%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
335.689
3.32%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  MEB Bakanı Yılmaz'dan mülakat eleştirilerine yanıt

  MEB Bakanı Yılmaz'dan mülakat eleştirilerine yanıt

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen mülakatında sorulduğu iddia edilen "Reis" sorusu hakkında "Böyle bir soru, havuzumuzda yok" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 06.10.2016 - 12:23

  Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmen alımında yapılan mülakat eleştirilerine yanıt verdi:

  MÜLAKAT YAPMADAN NASIL ANLARSINIZ

  "Mülakatlarla ilgili tartışmaları yaratanlar mülakatlara gölge düşürmek için yapıyorlar. Kimse diyor mu mülakat yapıldıktan sonra öğretmenliğe alınır diyor mu? Mülakat yapılması gerekir, öğretmen beden dilini kullanabiliyor mu? öğretmen teknolojik yeniliklere açık mı? E bunlar mülakat yapmadan nasıl anlarsınız?!

  MEB Bakanı Yılmaz'dan mülakat eleştirilerine yanıt VİDEO

  TESTİ ÇÖZDÜ AMA YA ANLADIĞINI ANLATAMIYORSA..

  Testi çözdü, yüzde 100'ünü çözdü. E peki anladığını anlatamıyorsa, beden dilini kullanamıyorsa.. Öğrenci bir konuyu kendisinden daha iyi biliyorsa ona karşı tutumu nedir? E bunları ölçmeden nasıl bu ülkenin teslim edeceğiz."

  REİS SORUSU İDDİASI

  "Reis" sorusu iddiasını da yanıtlayan Bakan Yılmaz, şunları söyledi:

  "Böyle bir soru bizim soru havuzumuzda yok. Diyelim ki bir tanesi sordu: Reis hakkında ne düşünüyorsun? diye. Bu mülakatı haksız yere mi düşürür. Kişi onun hakkında ne düşündüğünü söyler, sever sevmez, beğenir beğenmez. Turgut Reis der, Piri Reis der veya başka bir reis der, onun hakkında da fikrini söylesin bunun ne zararı var?!"

  MEB Bakanı Yılmaz dan mülakat eleştirilerine yanıt #1

  77 BİN DERSLİK İHTİYACI ORTADAN KALKACAK

  Diğer yandan tam gün öğretime geçilmesi ile ilgili ortaya çıkacak derslik ihtiyacının karşılanabileceğini söyleyen MEB Bakanı İsmet Yılmaz, şunları söyledi:

  "İkili eğitime son veriyoruz. 77 bin derslik ihtiyacı ortadan kalkacak. Okul öncesi eğitim de zorunlu eğitim kapsamına alınacak"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir