Euro
10.3764
-0.01%
Dolar
8.8638
-0.07%
Altın
494.52
0.04%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
372.270
-2.94%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  MEB' den destekleyici kurslar açıklaması

  Milli Eğitim Bakanlığı, destekleyici eğitimin içeriğine ilişkin açıklama yaptı
  • 20.11.2013 - 11:12
  MEB' den destekleyici kurslar açıklaması

  MEB den destekleyici kurslar açıklaması #1

  Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı halk eğitim merkezlerinde üniversite sınavlarına, sınavla öğrenci alan liseler ile meslek sınavlarına hazırlık kursları açılabilecek.

  MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce halk eğitim merkezlerinde açılabilecek destekleyici kurslara ilişkin açıklama yapıldı.

  Açıklamada, yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında ''Kişisel Gelişim ve Eğitim'' alanı altında açılan destekleyici kurslarda yapılan düzenleme hatırlatıldı.

  Buna göre, fen, sosyal bilimler, Anadolu liseleri, Anadolu öğretmen, güzel sanatlar ve spor liseleri; Anadolu imam hatip ve imam hatip liseleri ile genel, mesleki ve teknik liseleri öğrencileri için 'Ortaöğretim Kurumları Öğrencilerine Yönelik Destekleyici Kurslar' açılabilecek. Üniversiteye hazırlık kursları da bu kapsamda olacak.

  Öte yandan Anadolu liseleri, fen lisesi ve kolejlere hazırlık kurslarıyla bursluluk ve yatılılık sınavlarına hazırlık için ise 'Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Destekleyici' kurslar açılabilecek.

  TÜM KURSLARDA 256 SAAT DERS VERİLEBİLECEK

  Halk eğitim merkezlerinde ayrıca kaymakamlık, hakimlik, müfettişlik gibi meslek sınavlarına hazırlık kursları da düzenlenebilecek.

  Tüm kurslarda 256 saat ders verilebilecek.Destekleyici kursların içerikleri, bireylerin ihtiyaçları ve kurumların imkanları doğrultusunda merkezler ve milli eğitim müdürlüklerince hazırlanacak.

  Kurslara katılanlara 'Kurs Bitirme Belgesi' yerine, 'Katılım Belgesi' verilecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir