Euro
10.061
-0.75%
Dolar
8.4527
-1.12%
Altın
497.92
0.23%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
336.559
-1.86%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Meclis yeni yasama yılına hazırlanıyor

  MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, yeni yasama yılı ile ilgili konuştu.
  • AA
  • 27.09.2017 - 11:14
  Meclis yeni yasama yılına hazırlanıyor

  Meclis yeni yasama yılına hazırlanıyor #1

  MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 26. Dönem 3. Yasama Yılı'nda, TBMM Genel Kurulunda yasama ve denetim faaliyetlerine, bir önceki dönemden daha çok ağırlık vermeye gayret edeceklerini söyledi.

  1 EKİM'DE BAŞLAYACAK

  Akçay, yaptığı açıklamada, 26. Dönem 3. Yasama Yılı'nın 1 Ekim'de başlayacağını anımsatarak, yeni yasama yılında Türkiye'nin sorunlarının çözümü için çalışma yürüteceklerini, bunun gayreti içinde olacaklarını bildirdi.

  Yeni yasama yılında uyum yasalarının gündeme geleceğini, Meclisin denetim faaliyetlerine de devam edeceğini belirten Akçay, "Yasama ve denetim faaliyetlerine, bir önceki dönemden daha çok ağırlık vermeye gayret edeceğiz." ifadesini kullandı.

  YENİ İÇTÜZÜK KURALLARI

  Yeni İçtüzüğün kısa süre önce TBMM Genel Kurulunda kabul edildiğini hatırlatan Akçay, yeni İçtüzük kurallarının Meclisin daha etkin ve verimli çalışmasını sağlayacağını dile getirdi.

  Akçay, Türkiye'de toplumun çeşitli kesimlerinin sıkıntılarının bulunduğuna işaret ederek emeklililerin, işçilerin, memurların, öğrencilerin sorunlarına eğileceklerini aktardı. Ekonomiye özel bir önem verilmesi gerektiğininin altını çizen Erkan Akçay, dış politikada da Türkiye'ye karşı uygulanan tertiplerin boşa çıkarılmasının önemli bir gündem maddesi olacağını vurguladı.

  Üreticinin sorunlarını da Meclis gündemine taşıyacaklarını belirten Akçay, bütün bu konuların 26. Dönem 3. Yasama yılında ele alınacağını bildirdi.

  Akçay, "Meclisi yoğun bir üçüncü yasama yılı bekliyor." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir