Petrol
94.59
-0.26%
Euro
18.1938
0.03%
Dolar
18.5803
-0.02%
Altın
1.023
0.04%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
375.107
-1.08%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Mehmet Müezzinoğlu meyhanede

  Edirne'de temaslarda bulunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu meyhanelerde vatandaşla sohbet etti.
  • 25.05.2013 - 14:09
  Mehmet Müezzinoğlu meyhanede

  Mehmet Müezzinoğlu meyhanede #1

  Edirne’deki temaslarını tamamlayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Saraçlar Caddesi’ndeki esnafları ziyaret etti. Karşısına çıkanlarla sohbet eden Bakan Müezzinoğlu daha sonra yol üzerindeki 3 meyhane girerek alkol alanlarla sohbet etti. Bu sırada meyhanede içki içenler karşılarında Bakan Müezzinoğlu’nu görünce şaşırarak ‘Sizi böyle karşılamak istemezdik’ dedi.

  "ÇORBA KAYNIYOR MU?"

  Meyhane sahipleriyle de sohbet eden Bakan Müezzinoğlu, "İşler nasıl?, Çorba kaynıyor mu?, Bizden bir istediğiniz var mı?’ diye sordu. Meyhanede alkol alanlarla sohbetler eden Bakan Müezzinoğlu, ziyaretlerin ardından ideolojik duruşlar ve ufak çıkarcı duruşların tepkisinin olabileceğini belirterek şunları söyledi: "Ben Edirne’ye her gelişimde Saraçlar Caddesi’nde vatandaşlarla buluşmak için belirli noktaların ziyaretini yapıyoruz. İlk bakan olduğum günlerde burada böyle bir gezi yapmıştık. Orada demiştik ki başka bir zaman yine geleceğiz. Bugünde Edirne’ye gelmişken bir fırsatımız oldu vatandaşlara ‘merhaba’ dedik. Hem de esnafımızı ziyaret ettik. Her zaman yaptığımız rutini yaptık. Bu sabah itibariyle alkol satışları, reklamı ve dağıtımı, sunumuyla ilgili önemli bir düzenleme yaptık. Bu düzenlemeden sonra daha 12 saat geçmeden burada yaklaşık 5-6 alkol işletmecisiyle selamlaştık, hatırlarını sorduk. En ufak bir tepki görmedik. Sağ duyulu kitleden herhangi bir reaksiyon zaten görmedik. Ama ideolojik duruşlar, ufak çıkarcı duruşların tabi ki tepkisi olabilir. Ama bizim için önce toplum önemlidir, gençler önemlidir.

  "SİGARA İÇİNDE TEPKİ OLACAK DENDİ"

  Sigarayla ilgili düzenlemelerin ardında tepkiler alacaklarını söylendiğini ifade eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yeni alkol düzenlemesine alkol kullananların sahip çıkacağını söyledi. Bakan Müezzinoğlu, "Sigara da aynı şey oldu, tepki olacak dendi. Sigara kullananda çok önemli bir sahiplenme çıktı. Şimdi alkol kullanan vatandaşlarımızdan da bu düzenlemelere en çok sahiplenenlerin de onlardan olacağına inanıyorum. Bu neticede bir düzen, satış ve kullanım mekanı gelişi güzeldi. Bunlar medeni ülkelerdeki sistemi ülkemiz insanını yarınlara sağlıklı taşıyabilmek adına, ülkemize adapte etmeye çalıştığımız bir düzenleme yaptıkö dedi.

  Müezzinoğlu'nun meyhane ziyareti

  "TRAKYA’YA BUNU NASIL ANLATACAKSIN?"

  Çok dar ideolojik duruşlar ve gündelik kendi çıkarlarını düşünenler dışında burada toplumsal bir sahiplenme olduğunu kaydeden Bakan Müezzinoğlu sözlerini şöyle tamamladı: "Zaten Edirne gibi yerde ki zaman zaman hep böyle derler ben bunu hiç bir zaman olumsuzluk olarak söylemiyorum. Ama bunu Trakya’da, Edirne’de nasıl anlatacaksın diye dün akşam bana çok söyleyenler oldu. İşte bugün Edirne’de bunu gayet rahat anlattık, anlatabiliyoruz. Bizim gençlerimizin, toplumumuzun yarınları için atacağımız bir adımda yabancı yatırımcıyı düşünecek değiliz. Önce bu çocukları, toplumumuzu düşüneceğiz. Kadına şiddet diyoruz, bunun istatistiklerine baktığımızda 3’te 1 oranında alkollü eş çıkıyor karşımıza. Peki o zaman biz aile huzurunda yöneticiler olarak hiç sorumluluğumuz yok mu? Onun özeli diyerek, kadını veya ailedeki çocuğun aile düzenine ‘ne olursa olsun’ deme hakkımız var mı? Bir düzen, bir prensip, ilkesel duruşları medeni ülkeler yaptığı gibi bizde yapacağız ve yaptık."

  Bakan Müezzinoğlu, açıklamalarının ardından Edirne’den ayrıldı


  Görüş Bildir