Petrol
86.81
-1.41%
Euro
17.963
-0.32%
Dolar
18.5438
0.14%
Altın
980.16
-0.75%
Borsa
3176
0.00%
Bitcoin
362.353
3.60%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C
  Mehmet Öcalan, görüş için İmralı Adası’na gitti

  Mehmet Öcalan, görüş için İmralı Adası’na gitti

  PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'la bayram görüşmesi yapmak için kardeşi Mehmet Öcalan adaya gitmek üzere Bursa'nın Gemlik ilçesine geldi.
  • 11.09.2016 - 09:27

  Mehmet Öcalan, görüş için İmralı Adası’na gitti #1

  Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için İmralı Adası'na gitmek üzere Bursa'nın Gemlik ilçesine geldi.

  Abdullah Öcalan'ın avukatı Mazlum Dinç ile sabah saatlerinde Gemlik Jandarma Komutanlığı önünde işlemlerin tamamlanmasını bekleyen Mehmet Öcalan aracın içinde gazetecilere yaptığı açıklamada, İmralı Adası'na gidebilmek için Gemlik'te olduklarını söyledi.

  Öcalan, tek istediklerinin görüşmenin gerçekleşmesi olduğunu dile getirdi.

  "ÖCALAN'IN DEMOKRATİK HAKLARI VAR"

  Burada basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Mehmet Öcalan, "2 seneye yakın zamandır görmüyoruz. Avukatlar da 5 yıldır görüş yapmadı. Biz hükümetten devletten bir tek bunu istiyoruz. Öcalan'ın yasal hakkı vardır. Bunun için avukatların önünün açılmasını bekliyoruz. Bir de ailenin demokratik hakkdır... Bu hakkın bize verilmesini istiyoruz." dedi.

  Daha sonra, Mehmet Öcalan ve avukat Dinç, kimlik kontrolü ve üst araması için İlçe Jandarma Komutanlığına alındı. Öcalan ve Dinç'in işlemlerinin tamamlanmasının ardından adaya hareket etmesi bekleniyor. İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevinde hükümlü bulunan terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a, Kurban Bayramı dolayısıyla kardeşi Mehmet Öcalan ile açık görüş izni verilmişti.

  Mehmet Öcalan, görüş için İmralı Adası’na gitti VİDEO


  Görüş Bildir