Petrol
85.34
2.99%
Euro
17.79
0.31%
Dolar
18.4854
0.06%
Altın
971.82
0.92%
Borsa
3281
0.63%
Bitcoin
375.561
5.67%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Mehmetçiğin yeni botları dünyanın en iyisi

  Eski botlara göre Mehmetçiğe daha fazla hareket kabiliyeti sağlayan yeni nesil askeri botlar TSK'ya teslim edildi.
  • 03.11.2014 - 14:56
  Mehmetçiğin yeni botları dünyanın en iyisi

  Mehmetçiğin yeni botları dünyanın en iyisi #1

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı, askerlere daha rahat ve zorlu iklim koşullarına daha dayanıklı bot üretilmesine karar verdikten sonra gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetleri sonucunda yeni nesil askeri botun sahip olması gereken özellikleri belirlendi.

  ZORLU KOŞULLARA KARŞI DAHA DAYANIKLI

  Botların dünya genelinde birçok ordunun da ekipman tedarikçisi olan YDS AŞ tarafından üretilmesi kararlaştırıldı. Askerlerin sıklıkla yaşadığı "botun vurması'', ''ayağı kavramama" gibi birçok sorununa da çözüm sunan yeni nesil botlar, Mehmetçiğin hareket kabiliyetini artırıcı şekilde tasarlandı. Zorlu koşullara karşı daha dayanıklı olması için üretilen botlar, ayrıca eskilerine göre yaklaşık 300 gram daha hafif hale getirildi.

  Mehmetçiğin yeni botları dünyanın en iyisi #2

  "DÜNYANIN EN İYİ BOTU"

  Botlar, nefes alabilir, su geçirmez ve darbeye dayanıklı olarak üretilirken, gelişmiş taban teknolojisi sayesinde yaz-kış da kullanılabilecek. YDS AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Yakupoğlu, Mehmetçiğin yeni tip botlarla daha rahat edeceğini ifade ederek, "Yeni nesil botlar doğa botu sağlamlığında, spor ayakkabı rahatlığında. Dünyanın en iyi botu diyebiliriz" diye konuştu.

  Mehmetçiğin yeni botları dünyanın en iyisi #3

  ETKİLİ YALITIM ÖZELLİĞİ

  Botların uzun yıllar boyunca bozulmadan giyilebileceğini kaydeden Yakupoğlu, "Askerimiz yaz-kış tek botla görevini en iyi şekilde ifa edebilecek. Bu devlet açısından da bir kazanç. Botun iç tabanına uyguladığımız teknoloji sayesinde etkili bir yalıtım özelliği kazandırıldı" dedi.


  Görüş Bildir