Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Melek'in cenazesini kadınlar omuzladı

  Ağrı’da şiddet kurbanı Melek Karaaslan (24), ‘namus’ yüzünden kabul edilmediği köyüne cenazesiyle döndü.
  • 29.07.2012 - 08:57
  Melek'in cenazesini kadınlar omuzladı

  Melek in cenazesini kadınlar omuzladı #1

  Ağrı'nın Hamur İlçesi'ne bağlı Çağlayan Köyü'nde Hanım-Kasım Levent çiftinin 8 çocuğundan biri olan Melek, henüz 16 yaşında çobanlık yapan Ferdi Karaaslan ile görücü usulu evlendirildi. İddialara göre koca Ferdi Karaaslan, karısı Melek Karaaslan'a şiddet uygulamaya başladı. Yine iddialara göre şiddetten kaçan Melek Karaaslan, ilk çocuğunu sokakta dünyaya getirdi ve onun ölümü üzerine de bunalıma girdi. Çileye dönüşen evliliğinden 2 çocuk sahibi olan Melek Karaaslan, babası Kasım Levent tarafından Çağlayan Köyü'ne götürüldü.

  ÖLDÜREMEDİKLERİ İÇİN ÖLÜME TERK ETTİLER

  Ancak araya giren aile büyükleri, "Namus meselesidir, kadının yeri kocasının yanıdır" diyerek genç kadını kocasının evine yolladı. İstanbul'da çalışan ağabeyi Reis Levent'in gelmesi ve kız kardeşi Melek'i görmek istemesi üzerine dehşet ortaya çıktı. Önce düğüne gittiği söylenen Melek'in kapatıldığı tuvaletteki durumunu gören Reis Levent, durumu babasına anlattı. Bunun üzerine geçen hafta Kasım Levent, damatı Ferdi Karaaslan ve ailesinden kızına şiddet gösterdiği gerekçesiyle şikâyetçi oldu. Polislerle gittiği evden 30 kiloya düşen ve yaraları kurtlanan kızını alan Kasım Levent, Ağrı Devlet Hastanesi'ne götürdü. "Öldüremedikleri için ölüme terk etmişler" denilen Melek Karaaslan, ambulans uçakla Ankara'ya sevk edildi. Geçen hafta hayatını kaybeden genç kadının cenazesi, önceki gün Ağrı'ya getirildi.

  "CİNAYETLERİN ŞEKLİ DEĞİŞTİ"

  Melek Karaaslan'ın ölümüyle ilgili soruşturma devam ederken, kadın dernekleri olayın cinayet olduğunu vurguladı. Saray Kadın Derneği Başkanı Hamide Yeni, "Aslında bu aile içi infaz. İşkence edilerek öldürüldü" diye konuştu. KAMER Yönetim Kurulu üyesi Nilüfer Yılmaz ise, "Öldürmek yerine ölüme terk edildi. Cinayetlerin şekli mi değişiyor diye de düşünmeye başladık. Biz öldürmeyelim deyip ölüme terk ediliyor" dedi. Ağrı Devlet Hastanesi çalışanlarından bir yetkili ise şunları söyledi: "Kızı ölüme terk etmişler. Direkt öldüremedikleri için böyle bir yol seçmişler."

  CENAZESİNİ KADINLAR TAŞIDI

  24 yaşındaki Melek Karaaslan'ın cenazesini Ağrı Havalimanı'nda annesi Hanım, babası Kasım, ağabeyi Reis ile amcası Enver Levent ile yakınları karşıladı. Eşi Ferdi Karaaslan'ın bulunmadığı karşılamada, KAMER Vakfı Ağrı Temsilciliği'nden kadınlar ile Tabip Odası Başkanı Heval Bozdağ da hazır bulundu. Kadın din görevlisi tarafından yıkanan cenaze Çağlayan Köyü'nde toprağa verildi. Melek'in tabutunu kadınlar taşıdı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir